Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai mājdzīvnieku vajadzētu apdrošināt?

Mājdzīvnieks, foto - huoadg5888 in Pixabay

Mājdzīvnieks, foto - huoadg5888 in Pixabay

Daudzi suņu un kaķu īpašnieki ir skeptiski, domājot par sava mājdzīvnieka apdrošināšanu. Daļa uzskata, ka ikmēneša apdrošināšanas maksājums ir pārāk liels, daļa netic, ka apdrošināšanas kompānija segs visus izdevumus par, piemēram, dzīvnieka ārstēšanu vai tā nāves gadījumā.

Kādēļ apdrošināt mājdzīvnieku?

"Mājdzīvnieka veselību ir nepieciešams apdrošināt, jo tas nākotnē palīdzēs atrisināt daudzas problēmas. Piemēram, nepieciešamības gadījumā, neietekmējot ģimenes budžetu, būs iespējams veikt pilnu mājdzīvnieka veselības diagnostiku, lai noteiktu pareizo diagnozi un uzsāktu efektīvu ārstēšanu. Nav noslēpums, ka dažkārt izmaksas var sasniegt pat vairākus simtus eiro. Ja iepriekš būs iegādāta apdrošināšanas polise, šīs summas vēlāk būs iespējams atgūt," stāsta Rīgas klīnikas Ikaross veterinārārste Nataļja Čipuštanova.

Agrāk valdīja uzskats, ka apdrošināt vēlams tikai tīrasiņu dzīvniekus ar ciltsrakstiem un dokumentiem. Taču, kā atgādina veterinārārste, slimo un dažādas traumas gūst ne tikai tīrasiņu, bet arī bezšķirnes mājdzīvnieki. Medikamenti un veterinārie pakalpojumi visiem maksā vienādi, neatkarīgi no "asins tīrības", audzēšanas metodēm un ciltsrakstiem.

Mājdzīvnieku apdrošināšanu Latvijā piedāvā vairākas lielās apdrošināšanas kompānijas. Starp tām ir Balta, IF, Seesam, BTA. Vidējais apdrošināmā dzīvnieka vecums ir no 3 mēnešiem līdz 10 gadiem. Polises cena ir no 5 līdz 15 eiro mēnesī, un to ietekmē polises segums un konkrētās kompānijas nosacījumi.

Ar ko atšķiras apdrošināšanas piedāvājumi?

BTA un Seesam piedāvā apdrošināt nekustamo īpašumu (mājokli), kas ietver arī tajā dzīvojošo mājdzīvnieku apdrošināšanu. Mājdzīvnieka dzīvības apdrošināšana nodrošina atlīdzību dzīvnieka nāves gadījumā (cēlonis var būt slimība, ceļu satiksmes negadījums, dabas katastrofa, ugunsgrēks, jebkura cita nelaime vai nepieciešamība veikt eitanāziju) vai trešās personas ļaunprātīgas darbības rezultātā (dzīvnieka nonāvēšana vai nozagšana).

Balta un IF piedāvā iegādāties atsevišķu paplašināto apdrošināšanas paketi - "Dzīvnieka dzīvības un veselības apdrošināšana". Lai saņemtu apdrošināšanas atlīdzību, saimniekam jāiesniedz pierādījumi, ka viņa mīlulim ir veterinārā pase un tas ir reģistrēts LDC (Lauksaimniecības datu centrā).

Kam jāpievērš uzmanība?

Sākotnēji ieteicams punktu pa punktam izanalizēt visus apdrošināšanas kompāniju nosacījumus. Uzzināt pašriska apmēru (ja tāds ir); noskaidrot, pēc cik ilga laika pēc līguma noslēgšanas polise stāsies spēkā; izpētīt, vai apdrošināšanas polise sedz izmaksas, kas saistītas ar hroniskām slimībām vai alerģiju ārstēšanu.

Kuri pakalpojumi dzīvnieku ārstēšanā izmaksā visdārgāk?

Mājdzīvnieka vispārējā asins analīze maksā vidēji no 15 eiro, rentgens vienā pozīcijā - no 20 eiro (aizdomu gadījumā par lūzumu vēlams veikt rentgenu labajā, kreisajā un centrālajā pozīcijā), ultraskaņa - 35 eiro. Citu pārbaužu cenas svārstās no 15 līdz 30 eiro. Tāpat jāatceras, ka būs jāmaksā par veterinārārsta izrakstīto medikamentu ievadīšanu un iegādi. Turklāt antibiotikas veterinārmedicīnā maksā dārgi. Nemaz nerunāsim par operācijām, tai sekojošo uzturēšanos stacionārā un fizioterapiju.

Biežākās problēmas suņiem un kaķiem ir gremošanas traucējumi (vemšana, caureja), kā arī sadzīves traumas (griezumi, lūzumi). Retos gadījumos dzīvnieki gūst politraumas, piemēram, pēc sadursmes ar automašīnu. Šādā gadījumā ir iespējami neskaitāmi iekšējo orgānu lūzumi un plīsumi, kam nepieciešama tūlītēja palīdzība.

Lai pieteiktos apdrošināšanas atlīdzībai, nepieciešami divi dokumenti, stāsta Nataļja Čipuštanova - čeks par veterinārārsta sniegtajiem pakalpojumiem un ārstēšanās izraksts. Pamatojoties uz tiem, apdrošināšanas kompānija atlīdzinās ārstēšanās izmaksas.

Uzzini arī:

Kā pasargāt un kopt dzīvnieka ķepas salā?

Dzīvnieks saaukstējies: Kādas ir pazīmes?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...