Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai policija sodīs, ja mašīnā būs vairāk par 2 braucējiem?

Pexels.com

Pexels.com

Iepriekš jau rakstījām, ka, neievērojot "divi un divi" rīkojumu, personai var tikt uzlikts naudas sods līdz 350 eiro. Tagad policija ir uzsākusi aktīvu darbu, lai novērstu cilvēku pulcēšanos un informē par to ikvienu publiskā vietā esošo. Vai tas nozīmē, ka arī automašīnā nedrīkst atrasties vairāk par diviem cilvēkiem?

Valsts policija apstiprina, ka pašlaik policija preventīvi uzrauga un atsevišķos gadījumos arī pārbauda automašīnas, bet sods līdz šim nevienam nav izrakstīts. Ja vairāk nekā divas personas pārvietojas vienā auto, piemēram, dodoties uz darbu vai ar auto attiecīgajā brīdī brauc vienas ģimenes locekļi, pašreiz tas nav vērtējams kā pārkāpums. Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību kaut kur doties ar auto vienlaicīgi vairākām personām un ievērot fiziskās distancēšanās prasības, lai kopīgi varam apturēt COVID-19 jeb korona vīrusa izplatību.

3. aprīļa pēcpusdienā Valsts policija sociālos tiklos noradīja: "Valsts policija nesoda, ja privātā transportlīdzeklī brauc vairāk nekā divas personas; aicinām neizplatīt nepatiesu informāciju!"

Ņemot vērā, ka joprojām saņemam iedzīvotāju zvanus un jautājumus par sociālajos tīklos plaši izskanējušo informāciju, ka Valsts policija piemēro naudas sodu, ja vienā automašīnā pārvietojas vairāk nekā divi cilvēki, vēršam uzmanību, ka šī informācija NAV patiesa‼️

Arī policijas rīcībā ir nonākusi informācija, kur “kāda drauga paziņa stāsta, ka viņam ir uzlikts naudas sods apmēram 300 eiro par to, ka no darba brauca vienā automašīnā vairāk nekā divi cilvēki”. Rūpīgi pārbaudot šo informāciju, Iekšlietu ministrijas Informācijas centra uzturētajā administratīvo pārkāpumu izdarījušo personu datubāzē šādi protokoli nav reģistrēti. ❌

Interesanti, ka gadījumos, kad policija saņēma informāciju par šādu iespējamu sodu un lūdza, lai šī persona atsūta mums protokola numuru vai kādu informāciju, pēc kā identificēt notikumu – neviens to nav izdarījis. Bet vienā gadījumā pēc šāda lūguma persona atzina, ka sameloja par piemērotu sodu – tāds gadījums nemaz nav bijis.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...