Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai sagatavojāt smagās tehnikas riepas jaunajai sezonai?

"Bohnenkamp"

Ziemas laikā lauksaimniecības, rūpniecības un cita smagā tehnika, un līdz ar to - arī riepas var nostāvēt nelietotas vairākus mēnešus. Kā šai laikā aizsargāt riepas, lai tās būtu gatavas jaunai sezonai? Ar pazīstamā smagās tehnikas riepu ražotāja Balkrishna Industries Ltd. (BKT) speciālistu padomiem iepazīstina BKT sadarbības partneris Latvijā SIA “Bohnenkamp”.

Riepas ir svarīgs ieguldījums aprīkojumā, tāpēc ir būtiski par tām arī pienācīgi rūpēties. Pareiza uzturēšana un apkope var radīt ievērojamus ietaupījumus ilgtermiņā ikvienam lauksaimniecības uzņēmumam. Turklāt laba riepu uzturēšanas programma nodrošina augstāku drošības līmeni un labāku veiktspēju, palīdz novērst transportlīdzekļa dīkstāvi un nelietderīgu laika patēriņu.

Riepu saglabāšana ziemas periodā

Ziemas periodā BKT speciālisti iesaka veikt šādas darbības:

  • Spiediena palielināšana riepās, kamēr transportlīdzekļi netiek izmantoti. Šādi netiek pieļauta gaisa izplūšana, transportlīdzeklim stāvot (t.i., gaisa izplūšana no riepas, kamēr tā netiek lietota), kas izraisa kaitinošu atsitienu iedarbināšanas laikā.

Šis ieteikums ir īpaši svarīgs kombainiem-harvesteriem, kas galvenokārt ir sezonas transportlīdzekļi. Tā kā transportlīdzekļi stāv nelietoti ilgu laiku un ir smagi, ideāli būtu tos pacelt no zemes, atbrīvojot riepas, lai uz tām netiktu balstīts nekāds svars. Var arī ik pēc laika piepumpēt riepas, lai tajās nezustu spiediens. Šādā veidā tiek samazināta gaisa izplūšana, transportlīdzeklim stāvot nelietotam.

  • Riepu spiediena pārbaude pirms sezonas sākuma un attiecīgajās tabulās norādītajām vērtībām atbilstoša spiediena iestatīšana. Āra temperatūra ietekmē spiedienu, tāpēc ir svarīgi to periodiski pārbaudīt.
  • Riepu pārbaude, lai savlaicīgi varētu veikt nepieciešamās darbības (piemēram, remontus, riepu pagriešanu u.c. darbības pirms sezonas sākuma) un nepieļautu transportlīdzekļa dīkstāvi.
  • Galvenokārt piekabēm un cisternautomobiļiem ir svarīgi grozīt (vai mainīt) riepas uz asīm. Iemesls: uz centrālās ass uzmontētās riepas parasti vairāk nolietojas. BKT speciālisti iesaka izmērīt protektora dziļumu un nodilumu, lai riepas varētu optimāli pagriezt un samainīt.

Kas jāņem vērā, uzsākot darbu sezonu ?

  • Pievērsiet uzmanību augsnes stāvoklim un paredzētajam lietojumam, lai pārliecinātos, vai tiek lietotas atbilstošas riepas. Šaubu gadījumā sazinieties ar vietējo BKT speciālistu vai tālākpārdevēju.
  • Svarīgi ir katru dienu pārbaudīt arī to, vai riepu spiediens ir atbilstošs. To ir ieteicams vienmēr veikt ar kalibrētu manometru vai, ja iespējams, uzstādīt riepu spiediena pārraudzības sistēmas, kas nodrošina pastāvīgu pārraudzību. Tas ir nepieciešams, jo āra temperatūra var ietekmēt riepu spiedienu, un tas ir regulāri jāpārbauda.
  • Izvēlieties riepas, kas ir atbilstošas paredzētās darbības plūsmai, ātrumam un darba apstākļiem.
  • Pirms darba sākšanas pārbaudiet, vai protektorā nav ieķērušies netīrumi, un iztīriet tos. Tas ir īpaši svarīgi riepām, kuru protektori ir noslēgtāki (piemēram, braukšanai pa ceļu paredzētām riepām). Tādējādi tiks novērsta gružu iespiešanās riepas materiālā un arī iespējamie plīsumi vai dūrieni. Kopumā ir svarīgi vienmēr apskatīt riepas stāvokli, jo īpaši pārbaudīt, vai tās nav nevienmērīgi nodilušas, sagrieztas, saplaisājušas vai deformējušās.
  • Riepu veiktspējas pārraudzība un izsekošana. Daži uzņēmumi aprēķina stundas izmaksas, uzskaitot dzinēja darbības stundas. Citi seko līdzi izmaksām, kontrolējot nobraukumu un aprēķinot kilometra izmaksas. Vēl citi aprēķina kopējo pārvadātā materiāla apjomu tonnās jeb tonnas izmaksas noteiktā laika posmā. Neatkarīgi no izmantotās metodes ir svarīgi pastāvīgi pārraudzīt apstākļus, kādos riepas tiek lietotas, to veiktspēju un ņemt vērā jebkuras izmaiņas, kas var notikt.
  • Nepieļaujiet problēmas un novērsiet bīstamas situācijas uz ceļa, gādājot, lai tiktu ievērots riepām atbilstošs ātrums.

Šie “nelielie” pasākumi ietaupa laiku un samazina izmaksas, ko rada nevajadzīga kavēšanās, kā arī sniedz iespēju atrisināt problēmas, pirms tās radušās.

Visas minētās darbības nodrošina efektīvāku un produktīvāku darbu. BKT iesaka par riepām rūpēties vienmēr, nevis tikai ziemā.

Balkrishna Industries Ltd. (BKT) ir riepu ražotājs Indijā. BKT grupa piedāvā plašu un vienmēr atjauninātu bezceļu riepu klāstu. Tās ir īpaši paredzētas transportlīdzekļiem lauksaimniecības, rūpniecības, zemes pārvietošanas, kalnrūpniecības, dārzkopības nozarē, kā arī visurgājējiem transportlīdzekļiem. Visdažādākajām lietotāju vajadzībām izstrādātie BKT novatoriskie risinājumi ietver vairāk nekā 3200 produktus, kas tiek pārdoti vairāk nekā 160 valstīs visā pasaulē.

Lai iegūtu vairāk informācijas, aicinām sazināties ar BKT pārstāvi Latvijā SIA “Bohnenkapm”!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...