Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai temperatūra bērniem var paaugstināties no stresa?

Bērnam temperatūra, Photo by cottonbro from Pexels

Bērnam temperatūra, Photo by cottonbro from Pexels

Ikviens vecāks ir dzirdējis par mītu, ka “Bērns sāk izteikti slimot, kad uzsāk iet bērnu dārzā”. Protams, vide bērnudārza grupiņā ir cieša, un bērni viegli viens otru var aplipināt ar dažādām saslimšanām, tieši tādēļ vecāki aicināti nevest bērnus uz dārziņu pat pie iesnām. Bet vai slimošanai ir kāds sakars ar bērna pašsajūtu? Ja, piemēram, bērnam paaugstinās temperatūra, vai tā vienmēr ir vīrusa izpausme?

Vai pie vainas pavājināta imunitāte?

Nereti, neskatoties uz to, ka bērns līdz bērnudārza gaitām lietojis dažādus veselīgus vitamīnus, vecāki bērnu rūdījuši, kā nu var – ļaujot staigāt basām kājām, peldoties utt., bet jau otrā bērnudārza nedēļa beidzas ar krahu – bērnam temperatūra un jāsēž mājās.

Nevar teikt, ka pie vainas pavājināta imunitāte, ja vien šo nav apstiprinājis pats ārsts. Jārēķinās, ka bērns ir pieradis pie vienveidīgiem un drošiem apstākļiem – mājām. Bet pēkšņi viņa vide strauji nomainās. Bērns kļūst satraucies, jo tās ir lielas pārmaiņas viņa dzīvē, turklāt viņš nonāk vienā telpā kopā ar citiem vairāk vai mazāk satrauktiem bērniem.

Jā, vējbakas, vēdera vīrusi un tamlīdzīgas slimības patiesi dārziņā viegli ceļo no viena pie otra, un ar tām izslimo teju vai katrs bērns. Savukārt pati imunitāte ar katru gadu bērnam uzlabojas.

Bet ne vienmēr slimības simptomi saistīti ar šiem vīrusiem. Nereti bērnu pavada tikai viens no simptomiem, piemēram, vēdersāpes vai tikai temperatūra, bet analīzes uzrāda, ka viss kārtībā. Tad nākas padomāt, vai šādas slimību izpausmes mēdz parādīties konkrētos laikos vai dzīves periodos. Patiesībā šāda slimošana ir diezgan normāla, un nereti ir reakcija uz stresu.

Kā izvairīties no simptomiem, kas rodas stresa dēļ?

Lai no tā izvairītos, jāievēro 2 svarīgas lietas. Pirmkārt, vecākiem pašiem jāreaģē mierīgi uz pārmaiņām bērna dzīvē, nevajag rādīt negatīvas emocijas, bet bērnu iedrošināt. Bērns vienmēr jūt vecāku pārdzīvojumus, un pārdzīvo līdzi. Otra lieta, kas jāievēro – atklāta runāšana ar bērnu pirms jebkurām nopietnām pārmaiņām vai paredzamām darbībām, piemēram, bērnu dārza gaitu uzsākšanas vai tālāka ceļojuma. Bērnam ir jāskaidro laicīgi, kas notiks un mierīgi viņu tādējādi sagatavot jebkurām pārmaiņām, lai tās nav negaidītas un sasteigtas, un lai viņš vieglāk varētu iziet pārmaiņu adaptācijas periodu.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...