Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai tev mājās jau ir uzstādīts dūmu detektors?

pexels.com

pexels.com

Kas ir dūmu detektors?
Ugunsgrēka autonomais detektors jeb tas pats dūmu detektors ir neliela izmēra ierīce pie tava mājokļa griestiem, kas ar spalgu skaņas signālu ziņos, ja mājoklī radīsies ugunsgrēka izraisīta dūmu noplūde, lai jebkurš, kurš atrodas telpās, zinātu, ka tās nekavējoties jāpamet.

Kāpēc tas ir vajadzīgs?
Ugunsgrēka gadījumā sākumā vari nemaz nemanīt ne dūmus, ne uguni. Atskanot dūmu detektora signālam, kas reaģēs uz ugunsgrēka radītajiem dūmiem vai siltumu, tiksi nekavējoties informēts, ka mājās ir radies ugunsgrēks, pirms draudiem saindēties ar dūmu radīto tvana gāzi.

Vai bez dūmu detektora mājās nevar iztikt?
Saskaņā ar grozījumiem Ugunsdrošības noteikumos, kas stāsies spēkā 2020. gada 1. janvārī, vairs nevarēs iztikt gan. Ugunsgrēka gadījumā visu izšķir sekundes, tādēļ ir ļoti svarīgi, lai jebkurā mājoklī atrastos funkcionējošs, standartiem atbilstošs dūmu detektors, un to paredz pieņemtās izmaiņas Ugunsdrošības noteikumos.

Cik daudziem detektoriem jābūt mājās?
Minimālais daudzums, kādam jābūt detektoru skaitam mājoklī, ir viens detektors dzīvoklī un viens – uz katru stāvu privātmājā.

Un kur tieši tos uzstādīt?
VUGD neiesaka detektorus uzstādīt virtuvē, kur pastāvīgā ēdiena gatavošanas procesā radītā piedūmojuma dēļ varētu signalizēt nepamatoti. Labākā vieta esot virs guļamistabas griesti, netālu no guļamistabas durvīm.
Ņem vērā! Arī vasarnīcās, dārza namiņos un citās ēkās, kurās mēdz uzturēties kaut vai sezonāli, jābūt uzstādītam detektoram!

Kā izvēlēties dūmu detektorus?
Pats galvenais — detektoram jābūt “CE” marķējumam un atzīmei par atbilstību Eiropas Savienības standartam EN 14604. Par to, kādas vēl funkcijas iespējamas dažādiem detektoriem, varēs izstāstīt sertificēta drošības sistēmu ierīkošanas uzņēmuma eksperts.

Kur var iegādāties dūmu detektorus?
Drošības sistēmu uzņēmums SIA “STA grupa” piedāvā risinājumus ugunsdrošības sistēmu ierīkošanai — ugunsdrošības signalizācijas, automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmas un ugunsdrošības detektoru uzstādīšanu. Pie “STA grupa” speciālistiem varēsi iegādāties dūmu detektoru un saņemt sev piemērotākās ugunsdrošības sistēmas uzstādīšanas pakalpojumus.