Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai vasarā ir jāuzņem papildus D vitamīns, vai pietiek ar saulīti?

D vitamīns vasarā pieaugušajiem, senioriem, mazuļiem. Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

D vitamīns vasarā pieaugušajiem, senioriem, mazuļiem. Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

D vitamīns ir papildus jāuzņem katru dienu ikvienam - gan mazuļiem, gan pieaugušajiem, gan senioriem -šī patiesība vairs nevienu nepārsteidz, jo visi zinām, ka mūsu klimatiskajos apstākļos ar saules gaismu vien nepietiks. Taču pastāv kāds izplatīts mīts – daudzi uzskata, ka vasaras sezonā D vitamīnu var papildus neuzņemt, jo ārā taču saules ir pārpārēm!

Un tagad apdomājam – cik daudz laika tad mēs pavadām ārā? Jā, vasarā tas ir vairāk nekā citās gada sezonās, tomēr lielāko daļu dienas mēs vienalga pavadām savos birojos vai darba vietās, atlikušajā laikā baidāmies apdegt un saulē īpaši nerādāmies, lai neizraisītu ādas slimības. Citi slikti panes karstumu un visu vasaru pavada puskrēslā. Vārdu sakot – mēs neuzņemam pietiekamā daudzumā D vitamīnu arī gada siltākajā sezonā.

Ģimenes ārsti Latvijā iesaka lietot D vitamīnu katru dienu, jo pat 80% iedzīvotāju D vitamīna trūkst. Jāatceras, ka D vitamīns ir ļoti būtisks imunitātes stiprināšanā.

Labā ziņa ir tā, ka D vitamīnu uzņemt pietiekamā daudzumā ir pavisam vienkārši, jo pašlaik ir pieejamas dažādas D vitamīna formas – gan pilieni, gan kapsulas, līdz ar to katrs var izvēlēties sev piemērotāko.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...