Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai zināji, ka pasta sūtījumus iespējams apdrošināt?

Photo by jesse ramirez on Unsplash

Photo by jesse ramirez on Unsplash

Kāpēc apdrošināt savu paku pirms sūtīšanas?

Būsim godīgi – neviens nesūta sūtījumus, kas pašam sūtītājam nešķiet materiāli vai emocionāli vērtīgi. Parasti pa pastu sūta:

  1. lietas, kas tiek tirgotas, tādēļ nodrošina sūtītājam iztiku;
  2. dāvanas un pateicības lietas mums tuviem un svarīgiem cilvēkiem, pēc kuriem ilgojamies un gribam nodot personisku sveicienu.

Bez šaubām, godīgs un profesionāls kurjerpasts parūpēsies par drošu pakas vai cita nosūtījuma nokļūšanu galamērķī, tomēr pasaulē mēdz notikt dažādas, arī no mums neatkarīgas lietas. Tādēļ noderīgi ir sūtījumu papildus apdrošināt, tā pasargājot sūtījumu no jebkādiem iespējamiem un neparedzamiem riskiem.

Kā notiek sūtījumu apdrošināšana?

Visi kurjeru pakalpojumu sniedzēja Cargobus veiktie pasta sūtījumi jau pamatā ir apdrošināti ar CMR apdrošināšanu, kas bojājumu vai sūtījumu nozaudēšanas gadījumā paredz atlīdzību, kas tiek aprēķināta pēc sūtījuma svara. Taču papildus sirdsmieram iespējams iegādāties arī papildus apdrošināšanu, kas paredz pilnu atlīdzību (gan ieturot pašrisku) sūtījumiem ar vērtību līdz 32 000 EUR. Veicot pasūtījumu, vienkārši jāizvēlas vēlamā apdrošināšanas opcija, rezervējot sūtīšanas pakalpojumu.

Kādus sūtījumus var un kādus nevar apdrošināt?

Iespējams apdrošināt jebkurus sūtījumus vērtībā līdz 32 000 EUR (vērtība tiek noteikta pēc klienta norādītās vērtības) – kas vien tiek sūtīts Baltijas valstu robežās. Jāpiezīmē, ka katrai pakai gan ir jāveic atsevišķa apdrošināšana – tādēļ piemērotākais variants vairāku paku sūtīšanai ir tās visas ievietot vienā kastē.

Ko nav iespējams apdrošināt? Dzīvas būtnes, antīkus priekšmetus, naudu, dārgmetālus, vērtspapīrus, alkoholu, tabaku, narkotiskās vielas, tādus sūtījumus, kuri satur šķidrumu un nav attiecīgi marķēti un iepakoti, radioaktīvas, uzliesmojošas, aukstuma neizturīgas vielas, sūtījumus, kuri nav atbilstoši iepakoti un marķēti, kā arī ieročus, to daļas un munīciju – taču lielāko daļu šo lietu privātpersona nemaz nevar tā vienkārši sūtīt pa pastu.

Cik izmaksā sūtījuma apdrošināšana?

Ielūkojoties Cargobus cenrādī, skaidrs, ka šis pakalpojums nav dārgs. Piemēram, sūtījums vērtībā līdz 300 EUR ar pašrisku līdz 20,66 EUR, izmaksās vien 1,25 EUR. Apmēram tādā veidā tiek aprēķinātas apdrošināšanas izmaksas visiem sūtījumiem vērtībā līdz 32 000 EUR – sūtījums šādā vērtībā ar pašrisku 82,65 EUR izmaksās vien 25 EUR. Tas, teiksim atklāti, par priekšmetu vairāku desmitu tūkstošu eiro vērtībā nav nekas daudz. Toties pilnīgs sirdsmiers garantēts par ļoti zemu apdrošināšanas cenu.

Papildus iespējams iegādāties arī tādus pakalpojumus kā informācijas saņemšanu par sūtījumu jums ērtā veidā (e-pasts vai telefona zvans) un citus. Piesaki savu sūtījumu tiešsaistē!