Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai zobu ārstēšana ar smieklu gāzi ir droša bērnam?

Bērna zobi, Photo by Kamille Sampaio from Pexels

Vai Tavam bērnam ir pamatīgas bailes no zobārsta? Vai esi piedzīvojis situāciju, kad mazais ne par ko never muti vaļā vai paniski raujas ārā no zobārsta krēsla, reizēm pat bēgdams pa kabinetu? Ja tā, tad pajautā zobārstam par slāpekļa oksīda jeb smieklu gāzes lietošanas iespējām zobārstniecības laikā. Lai ievadītu smieklu gāzi, zobārsts maigi uzliek bērnam uz deguna elpošanas masku, kas piegādā skābekli, kas sajaukts ar slāpekļa oksīdu. Mūsdienās pat ir pieejami dažādi gāzes aromāti, piemēram, šokolādes vai zemeņu smarža. Dažu minūšu laikā bērns atslābst, turklāt, atšķirībā no vispārējās narkozes, bērns ir nomodā visu procedūras laiku, skaidri runā un atbild.

Kādos gadījumos var izmantot smieklu gāzi?

Smieklu gāzi var izmantot daudzām procedūrām, sākot no zobu higiēnas procedūrām līdz plombēšanai un dobumu aizpildīšanai. Tomēr paturiet prātā, ka dažām procedūrām sāpju novēršanai var būt nepieciešama arī vietēja anestēzija. Taču smieklu gāze ļoti palīdz bērnam atslābināties un mazina paniku un trauksmi – reizēm, piemēram, ja bērns ne par ko neļauj veikt vietējo anestēziju, pēc smieklu gāzes ieelpošanas viņam nav iebildumu pret zobārsta darba rīkiem vai to, ka tiek veikta medicīniska iejaukšanās viņa mutē, piemēram, urbšana vai anestēzija. Dažkārt zobārsti rekomendē šo gāzi izmantot sākot no 5 gadu vecuma, tādēļ droši pajautā savam zobārstam viņa viedokli.

Bērns pie samaņas

Slāpekļa oksīds netiek uzskatīts par "zobārstniecību miegā", jo procedūras laikā jūsu bērns ir nomodā un atsaucīgs. Slāpekļa oksīds palīdz jūsu bērnam atslābināties, sēžot zobārsta krēslām, lai viņš varētu saņemt nepieciešamo aprūpi, lai saglabātu veselīgu smaidu. Viena no smieklu gāzes blakusparādībām ir neliels reibonis – gandrīz kā pieaugušajam pēc glāzes vīna. Tā rezultātā jūsu bērns ārstēšanas laikā var nedaudz ķiķināt, bet tomēr spēt sadarboties ar savu bērnu zobārstu.

Ja bērnam ir fobija no zobārsta, mudini viņu runāt par to, kāpēc viņš baidās. Piemēram, dažiem bērniem ir trauksme zobu dēļ, jo viņi baidās justies bezpalīdzīgi vai zaudēt kontroli. Salīdzinot ar citiem narkozes veidiem, slāpekļa oksīds atslābina jūsu bērnu, nemidzinot viņu. Bērnam zūd satraukums un viņš ļauj zobārstam paveikt savu darbu.

Smieklu gāzei ir īslaicīga iedarbība

Slāpekļa oksīds ātri iziet, kas nozīmē, ka bērns varēs atgriezties skolā vai dārziņā tūlīt pēc zobārsta apmeklējuma. Slāpekļa oksīda nomierinošā iedarbība izzūd, tiklīdz mēs noņemam elpošanas masku, kas aizsedz viņu degunu.

Turpretim, ja tiktu veikta zobārstniecība vispārējā narkozē, bērns būtu visu atlikušo dienu jāpatur mājās un rūpīgi jāuzrauga. Pēc smieklu gāzes ievadīšanas bērns nejutīs smagumu vai miegainību.

Nav būtisku blakusefektu

Smieklu gāze ir droša visu vecumu cilvēkiem, jo ​​nepastāv ilgstošas ​​blakusparādības, tomēr zobārstniecības tomēr rekomendē to bērniem, kas nav jaunāki par pieciem gadiem. Faktiski pieaugušie, kuriem tiek slāpekļa oksīds, pēc zobārstniecības procedūrām var pat sēsties pie stūres. Elpojot smieklu gāzi, jūsu bērns jutīsies atslābis un viņa ekstremitātes – smagas, kā piekusušas. Tas ir normāls simptoms, kas pazūd uzreiz pēc elpošanas maskas noņemšanas.

Ja arī tu vai tavs bērns izjūt paniku, tiklīdz iedomājas par zobārstu, parunājiet ar savu zobārstu par smieklu gāzes izmantošanas iespējām!

Lasi arī citus rakstus:Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...