Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Valsts visiem bērniem nodrošinās agrīnu attīstības traucējumu diagnostiku

Bērni pastaigā, foto by jatocreate, pixabay.com

Bērni pastaigā, foto by jatocreate, pixabay.com

Lai sekmētu attīstības traucējumu un iespējamu speciālo vajadzību savlaicīgu atpazīšanu, valsts visiem bērniem vecumā no pusotra līdz trīs gadiem nodrošinās agrīnu attīstības izvērtējumu. To paredz grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas ceturtdien, 1.oktobrī, Saeimā pieņemti trešajā - galīgajā - lasījumā, informē Saeimas Preses dienests.

Kā tas notiks?

Paredzēts arī, ka valsts un pašvaldība visiem bērniem nodrošinās īpašo vajadzību izvērtējumu, uzsākot obligāto izglītību, kā arī nodrošinās bērna vajadzībām atbilstošus individuālus pedagoģiskā un psiholoģiskā atbalsta pasākumus valsts, pašvaldības un privātajās mācību iestādēs. Šāds izvērtējums mācību iestādēs tiks nodrošināts no nākamā mācību gada.

"Likuma līmenī nostiprināsim valsts atbildību, lai attīstības traucējumi bērniem tiktu identificēti pēc iespējas agrāk. Tas būs ieguvums ģimenēm un arī valstij kopumā," norāda par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

Tas palīdzēs novērst situācijas, kad bērni ar īpašām vajadzībām, uzsākot skolas gaitas, nesaņem viņu vajadzībām atbilstošu pedagoģisku un psiholoģisku atbalstu. Paredzams, ka likuma izmaiņas palīdzēs mazināt bērnu skaitu ar mācīšanās traucējumiem, uzlabosies bērnu veselība un dzīves kvalitāte, kā arī mazināsies sociālā atstumtība, norāda likumprojekta autori.

Kad stājās spēkā?

Minētā likuma norma būs spēkā no 2021.gada 1.jūlija.

Vairāk par bērnu veselību un attīstību lasi:
Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...