Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vecākiem jāzina - kādus bērnus sagaida bērnudārza pedagogi?

bērnudārza bērni, Image by tolmacho from Pixabay

bērnudārza bērni, Image by tolmacho from Pixabay

Katram no mums savi bērni ir paši labākie, svarīgāki, mīļākie. Tomēr bērnudārzā šādi bērni ir visi, un to īpaši jāatceras vecākiem, kas savus bērnus plāno laist bērnudārzā. Ikdienā jāatceras, ka pedagogiem nākas strādāt ar daudziem bērniem vienlaicīgi, un nereti vecāku īpašās vēlmes kavē bērnudārznieku ikdienu, mācības un attīstības procesus. Lūk, kādus bērnus sagaida bērnudārza pedagogi!

Lietas, kas jāzina par bērnu apģērbu

Vecākiem jāsaprot, ka bērnudārza audzinātājām visi bērni ir vienādi. Nav labāks, sliktāks bērns, neskatoties uz to, kādas prasības ir no vecākiem. Bērnudārza audzinātājs nesēdēs ar kabatlakatiņu blakus vienīgi Tavam bērnam ēšanas laikā, lai tikai nenosmērētu jaunāko Gucci krekliņu. Vienkārši nevajag vilkt uz bērnudārzu jaunas un firmīgas drēbes, ja nav žēl, ka bērns tās sasmērēs ar ēdienu vai krāsām.

Vecākiem būtu jāņem vērā, ka ikdienā bērniem būtu jābūt ērtam apģērbam, bez liekām darbības nepieciešamībām. Piemēram, nevajadzētu bērnam uz dārziņu vilkt iespīlētas džinsu bikses ar pogu, ko bērns pats nevar aiztaisīt, turklāt vēl klāt izmantojot siksnu. Arī apaviem jābūt ērti un ātri uzvelkamiem, ja bērns raiti un kārtīgi neprot pats aizšņorēt savas kurpju šņores. Atceries, mīļo mammu un tēti, ka pat laukā dodoties ikdienas pastaigā bērniem nākas gaidīt uz visiem citiem, un ja audzinatājai jāsasien 20 pāri kurpju šņores, visiem jāsasien cepures un jāuzvelk pirkstaiņi, tad bērniem nākas gaidīt un karsēties vien dēļ tā, ka vecāki nav parūpējušies par ērtu apģērbu.

Turklāt vienmēr jābūt rezerves drēbēm, kas paredzētas dažādiem laikapstākļiem! Lai nav tā, ka tikai dēļ tā, ka viena vienīga bērna dēļ, kas nav nodrošināts ar jaku, visiem nākas piespiedu kārtā izlaist pastaigu vēsākā dienā.

Kas jāņem vērā par puņķiem un tamlīdzīgām lietām

Atceries – bērni jāved uz dārziņu pilnīgi veseli! Arī iesnas ir lipīgas! Vecāku steidzamā ikdiena, kad viņiem jādodas uz darbu, bet pusslimu bērnu vēlas vest uz bērnudārzu var būt salīdzināma ar tiešām bezkaunīgu uzvedību un nerēķināšanos ar citiem. Ja bērns ir slims – velti viņam laiku, ārstējot mājās. Tas nav pedagoga pienākums, “entās” reizes pilinot viņam degunā zāles, sēžot blakus ar salvetēm un tīrot puņķainos, tekošos deguntiņus. Veselības problēmām pakļauti tiek ne tikai citi grupiņas bērni, bet paši pedagogi.

Vecāku komunikācija ar pedagogiem

Ir lieliski, ja vecāki interesējas par bērnu ikdienas gaitām. Tomēr kas par daudz, tas par skādi. Atceries – ja būs kas tiešām svarīgs, nozīmīgs, tad pedagogs par to pats paziņos un aicinās vecāku uz sarunu. Tomēr katru dienu prasīt, ko bērns ēdis vai neēdis, cik daudz, vai kakāja un kādas konsistences kaku, un citus tamlīdzīgus jautājumus nevajadzētu, ja vien tam nav īpašs iemesls, piemēram, ārsta pieprasījums sekot līdzi kādu veselības problēmu dēļ.

Nevajadzētu arī katru dienu “nobombīt” pedagoga telefonu ar specifiskām prasībām, sūtot īsziņas, watsapp ziņas un tamlīdzīgi tikai ar to, kādā secībā bērnu ģērbt, cik reizes dienā pārģērbt un kādas krāsas zeķubikses vilkt pirms došanās mājās.

Liela kļūda ir vecākiem skaļi ko mazāk svarīgu vai svarīgu runāt pie bērna, piemēram, nevajadzētu bērnam dzirdot, skolotājai ziņot, ka zirnīšu un burkānus zupā neēd. Bērni dārziņos uzvedas pilnīgi citādāk kā mājās un nereti notiek īsts “brīnums”, kad dārziņā bērni ēd visu, jo netiek izlasīti tie paši zirnīši un burkāni no zupām. Bērnudārzā netiek doti našķi un uzkodas starp kārtīgām ēdienreizēm, bērni ir ļoti enerģiski un tie ļoti labprāt ēd to, ko “it kā” neēd mājās. Protams, izņēmuma gadījums ir tad, ja tas tiešām nav vecāku vai bērnu untums, bet nopietns iemesls, piemēram, alerģijas. Tad gan tas jāzina gan pašam bērnam, gan pedagogiem.

Vecāku komunikācija ar bērniem

Pie bērna nevajadzētu arī lietot vārdus, kas sākas ar “NE”, piemēram, “nebaidies”, “neraudi” un tamlīdzīgi. Bērni laiž gar ausīm to pašu “NE” un satraucas vēl vairāk. Izvēlies citus vārdus vai sinonīmus, kas neizklausās “draudoši”. Piemēram, “Viss kārtībā. Kad pulkstenis būs tik un tik, es beigšu darbu un būšu Tev pakaļ. Pa to laiku paspēlējies ar draugiem un varēsi man izstāstīt, ko interesantu un jaunu esi sadarījis.” Galvenais, ja mini bērnam laiku, cikos ieradīsies pakaļ, noteikti to ievēro!

Atvadīties no bērna nevajadzētu stundām ilgi. Un kad bērns iegājis grupiņā vai viņu ievedis audzinātājs vai auklīte, nevajag vēl iet atpakaļ un skatīties, kā viņam tur sokas. Tas bērnu var samulsināt, satraukt un var “izsist no sliedēm” normālu bērnudārzu apmeklējuma gaitu uzsākšanu.

Lasi arī:

bērnudārza bērni, Image by tolmacho from Pixabay

bērnudārza bērni, Image by tolmacho from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas