Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vecpiebalgas muiža Inešos

Vecpiebalgas muiža, foto:1188

Vecpiebalgas muiža patiesībā nemaz neatrodas pašā Vecpiebalgā, bet gan apmēram 5km attālajos Inešos. Tā pārsteidz ar saviem izmēriem, varētu teikt pat – īsta pils! Nonākot šeit, liekas, ka esi nokļuvis mazliet citā gadsimtā – te ir skaisti iekopts parks, muižas ēku komplekss izvietojies apkārt pilij, to akmeņainās

Muižas ēka ir būvēta klasicisma stilā, celta 17.gadsimta beigās, bet pēc Lielā ziemeļu kara Pēteris 1. to uzdāvinājis Borisam Šeremetjevam, kas 18.g. otrajā pusē pabeidzis kompleksa būvniecību, uzceļot dzīvojamo ēku. Skaidas, baltas kolonnas, izliekti balkoniņi un arkas…

Muižu ieskauj akmens mūris un patiesi skaists parks, kurā atrodamas 43 gan koku, gan krūmu sugas, tostarp puse – eksotiskas. Parka celiņi ir regulārā plānojumā.

Muižas priekšā – skaists laukums ar strūklaku, bet aiz muižas stūra norāde liecina, ka šeit darbojas arī Piebalgas porcelāna fabrikas muzejs un apgleznošanas studija, tiesa gan – pašlaik ierobežojumu laikā slēgta. Mazliet ielūkojamies pa logu, cik nu var redzēt, un saprotam, ka kādreiz šeit jāatbrauc atkārtoti, lai aplūkotu tuvāk porcelāna brīnumus, kas šeit top, iegādātos kādu suvenīru, vai kopā ar bērnu padarbotos apgleznošanas studijā.

Vecpiebalgas muiža ir bijusi arī brāļu Reiņa un Matīsa Kaudzīšu romāna “Mērnieku laiki” Slātavas muižas prototips.

Pati muižas ēkapašlaik gan ir aplūkojama tikai no ārpuses. Lai gan tās vīna pagrabā atrodas Piebalgas novadpētniecības muzejs, bet muižas telpās – pagasta pārvalde.

Lūk, vēl daži raksti brīvdienu idejām:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...