Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Velosipēdistus aicina braukt pa velo infrastruktūru, neapdraudot gājējus

Velosipēdisti, foto Mārtiņš Otto

Lai uzlabotu vismazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku - gājēju - drošību pilsētvidē, VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) sadarbībā ar Apvienību "Pilsēta cilvēkiem", apdrošināšanas sabiedrību "ERGO" un degvielas mazumtirgotāju "Circle K" kampaņas "Brauc ar galvu" informatīvā akcijā uzrunāja tos velosipēdistus, kuri pārvietojas pa ietvi tā vietā, lai izmantotu braukšanai paredzētās velojoslas un veloceļus, informē CSDD Komunikācijas departaments.

Akcijas laikā Apvienības "Pilsēta cilvēkiem" pārstāvji mudināja velosipēdistus plānot savu braucienu pilsētvidē, pēc iespējas integrējot maršrutā pieejamo velo infrastruktūru. Akcijas laikā tika uzsvērts, ka pa ietvi drīkst braukt tikai īpašos gadījumos intensīvas satiksmes vidē un apgrūtinātos vai bīstamos braukšanas apstākļos.

Līdz ar informāciju par drošas braukšanas pamatprincipiem, apdrošināšanas sabiedrība "ERGO" velosipēdistiem sniedza informāciju par velosipēda un skrejriteņa komplekso apdrošināšanu, savukārt, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās velobraucēji, kā pateicību par veltīto laiku sarunai par drošību ceļu satiksmē, varēs baudīt bezmaksas kafiju.

Lai veicinātu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, CSDD īsteno sociālo kampaņu "Brauc ar galvu". Kampaņā tiek uzrunāti gan velosipēdisti, gan autovadītāji, aicinot satiksmes dalībniekus uz savstarpēju cieņu. "Brauc ar galvu" aktualizē gan rakstītos, gan nerakstītos ceļu satiksmes drošības aspektus, kā arī piedāvā ieteikumus, kā pēc iespējas ērtāk un drošāk izmantot pilsētvidi un ceļus ārpus tās.

Vairāk lasi:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...