Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vērtīgi padomi saprātīgai trenažieru iegādei mājas apstākļos

Trenažieri mājās, Photo by Brian Wangenheim on Unsplash

Trenažieri mājās, Photo by Brian Wangenheim on Unsplash

Esi ar sportu uz tu, taču negribi apmeklēt fitnesa klubus? Ja vēlies sevi uzturēt labā formā, bet sporta zāļu abonementu izmaksas šķiet parāk augstas, ir vērts aplūkot iespēju sporta zāli ierīkot savās mājās. Ja seko speciālistu norādēm un ieteikumiem, tad to paveikt nav nemaz tik dārgi - viss atkarīgs no personiskajām vēlmēm. Kā izvēlēties piemērotākos trenažierus? Lasi rakstu turpinājumā un uzzini dažādus padomus trenažieru iegādes procesam, kas nodrošinātu vērtīgu treniņu pieredzi.

Pirmais padoms: spēka treniņiem izmantot paša ķermeņa svaru

Svaru cilāšana ir katra spēka treniņa neatņemama sastāvdaļa, kas saistīta ar hanteļu, svaru disku un svaru bumbu izmantošanu. Šāda inventāra iegāde mājas apstākļos, ir diezgan dārgs pasākums, jo tā cena veikalos svārstās no 3 līdz 6 eiro par katru kilogramu. Daudz izdevīgāk ir izmantot gravitācijas spēka ietekmi un mājas treniņu zālē uzstādīt trenažierus, kuru konstrukcija piemērota treniņiem ar savu svaru. Šādi trenažieri ir līdztekas, pievilkšanās stieņi, atspiešanās rokturi, statīvi, kuros, elkoņos atbalstoties, var trenēt vēdera presi, vai muguras lejas daļu, kā arī iekares sistēmas un cits inventārs.

Otrais padoms: spēka treniņiem izmantot pretestības fitnesa gumijas

Specializētajos fitnesa veikalos pieejama plaša izvēle ar fitnesa gumijām, kam ir dažāds pretestības spēks, dažāds garums atbilstoši katram vingrinājumam. Gumijas radītais pretspēks, to iestiepjot, rada kontrolējamu slodzi, kas produktīvi iedarbojas muskuļu trenēšanas procesā. Izvēloties dažādas pretestības un garuma spēka gumijas, var dažādot gan vingrinājumu, gan atkārtojumu skaitu, kā arī trenējamo muskuļu grupas. Šāds inventārs vislabāk ir piemērots mazo un iekšējo muskuļu trenēšanai.

Trešais padoms: kardio treniņiem var izmantot dažādus trenažierus

Ja esi kardio treniņu cienītājs, tad allaž kā viena no pirmajām izvēlēm var šķist skrejceļa iegāde. Tas gan nudien nebūs ekonomisks pirkums, jo skrejceļi ir vieni no dārgākajiem trenažieriem, kādi tirgū sastopami. Pie tam, tie ir samērā liela izmēra un tavā mājoklī būs nepieciešama vieta, lai tos varētu kur novietot. Nevar aizmirst arī iespējamo traumu gūšanu cilvēkiem ar locītavu problēmām vai traumām, jo, skrienot uz motorizēta skrejceļa, slodze uz locītavām ir diezgan augsta.

Gadījumā, ja treniņa mērķis ir sadedzinātās kalorijas vai kardiovaskulārās sistēmas trenēšana, krietni ekonomiskāks pirkums būs velotrenažieris, eliptiskais vai airēšanas trenažieris. Pirmkārt, tie ir kompaktāki, kas nozīmē to, ka, atšķirībā no skrejceļa, tev nevajadzēs tam atvēlēt lielu dzīvokļa vai mājas platību. Otrkārt, ar šo trenažieru palīdzību tu varēsi gūt līdzīgu rezultātu kā uz skrejceļa, tikai ilgākā treniņa procesā, jo slodzes līmenis, trenējoties uz velotrenažiera, eliptiskā vai airēšanas trenažiera, vidēji ir zemāks kā skrienot uz skrejceļa.

Ceturtais padoms: ja pērc lietotu trenažieri, tad vispirms konsultējies

Līdzvērtīgi auto tirgū novērotajam, arī trenažieru tirgū pastāv iespēja iegādāties lietotus rīkus. Tas noteikti būs izdevīgāk nekā, ja pirksi jaunu inventāru, taču dažkārt pirkums var izrādīties nevērtīgs, bez iespējas novērst ekspluatācijas laikā radušos defektus. Ja esi noskatījis kādu lietotu trenažieri, kam cena ir atbilstoša tavam maciņa biezumam, tad pirms pirkuma noformēšanas vēlams konsultējies ar kādu speciālistu. Tas varētu būt kāds fitnesa treneris, vai pārdevējs-konsultants specializētā trenažieru veikalā, kurš iesaka, ko nepieciešams ņemt vērā, izdarot šādu pirkumu.

Piektais padoms: iegādājies trenažierus tikai pie ražotāju pārstāvjiem Latvijā

Svarīgi trenažierus iegādāties pie tādiem tirgotājiem, kuri ir piedāvāto ražotāju oficiālie pārstāvji, kas

nodrošina savas pārdotās preces garantijas servisa un remonta iespējas valstī. Kāpēc? Jo tieši šis uzņēmums spēs nodrošināt nepieciešamās trenažiera apkopes, un gadījumā, ja trenažierim radīsies tehniskas problēmas, varēs tās novērst. Trenažieros, atšķirībā no autobūves, katram ražotājam ir unikālas detaļas un tāpēc tikai oficiālais ražotāja pārstāvis var tās piegādāt. Pirms iegādes vēlams arī iepazīties ar trenažiera tehniskajiem rādītājiem. Gadījumā, ja iegādāsies tādu trenažieri, kas neatbilst taviem parametriem, piemēram, svaram, tas ātri salūzīs, un naudas ieguldījums neatmaksāsies.

Pieredzējis trenažieru tirgotājs ar vairāk kā 20 gadu stāžu Latvijā ir www.trenazieri.lv. Uzņēmums piedāvā trenažierus mājas un profesionālām/komerciālām vajadzībām. Plašais trenažieru un fitnesa inventāra piedāvājums palīdzēs Tev atrast sev nepieciešamo. Kardio, spēka, profesionālie, svaru, krosfita trenažieri, fitnesa, boksa inventārs, jogas un rehabilitācijas piederumi, kā arī lietoti trenažieri – to visu var atrast šajā mājaslapā. Lielu daļu trenažieru iespējams iegādāties veikalā un saņemt uzreiz, kā arī iespējams pasūtīt inventāru, kas uzreiz nav pieejams noliktavā. Uzņēmuma veikals atrodas Bieķensalas ielā 21 Rīgā un tas ir atvērts katru darba dienu no plkst. 9:00 līdz 18:00.

Ieinteresēja piedāvājums? Ieskaties, kādas sporta preces piedāvā www.trenazieri.lv un uzturi sevi labākajā sportiskajā formā jau no rītdienas!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...