Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Video recepte: Austrijas agrenes – ēdamās pavasara sēnes

Austrijas agrenes, Image by Maxime THIBAULT from Pixabay

Austrijas agrenes, Image by Maxime THIBAULT from Pixabay

Nepacietīgie sēņotāji jau tagad lasa vienas no pirmajām pavasara sēnēm – košās Austrijas agrenes. Turklāt šīs sēnes ir tik košas un skaistas, ka tās lasa ne tikai ēšanai, bet arī dekorēšanai. Uzzini vairāk par košajām kausiņsēnēm un ieskaties receptē!

Kā izskatās Austrijas agrenes?

Austrijas agrenes, zināmas arī kā košās agrenes atgādina 1 – 4 cm mazus, sarkanus kausiņus. Parasti tās aug nelielās grupiņās uz trūdošiem lapu koku zariņiem, avoksnājos vai mitrās vietās. Iekšpusē kausiņi ir sarkani, bet no ārpuses bālgani, ar nelielu vilniņu. Aug košās agrenes var augt arī siltā ziemā, labvēlīgos apstākļos.

https://www.instagram.com/p/Bfleh-RlAFO/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

https://www.instagram.com/p/BB-3w5ogPIR/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Kur izmanto košo agreni?

Gluži tāpat, kā ar jebkurām citām ēdamajām sēnēm – ir cilvēki, kas atzīst tās par labu, bet ir, kas neēd. Un par Austrijas agrenēm kāds saka, ka tās ir bezgaršīgas, savukārt citi saka, ka tās garšo kā kraukšķīgi redīsi ar mārrutku piegaršu. Ja vēlies nogaršot košo agreni, tad to var gatavot gluži, kā citas sēnes – sālīt, marinēt un pat mērcītē, kas vairāk gan garšos pēc tajā pievienotām papildus sastāvdaļām.

https://www.instagram.com/p/CMhJCiMLT5N/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Austrijas agrene ir lieliska dekoratīva sēne. To var izkaltēt, saglabājot tās neparastos sarkanos kausiņus, ko izmanto floristikā. Ja agreni izdodas atrast uz zariņiem, šos zarus var ievietot vāzē ar ūdeni, tādējādi iegūsi dzīvu dekoru, kas saglabāsies vairākas nedēļas. Lieliski izskatās ziedu kompozīcijās.

https://www.instagram.com/p/CMvDC7YMTqk/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

https://www.instagram.com/p/CMxaIRrHZwU/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Recepte: Austrijas agrenes ar lakšiem

Salasa Austrijas agrenes un lašus. Sagriež sīpolu, sēnes un lakšus, visu apcep, pievienojot vēlamās garšvielas pēc gaumes. Atsevišķi uzvāra makaronus vai ravioli, visu samaisa, pasutina un gatavs! Var pievienot arī saldo krējumu.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...