Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Visi ierobežojumi būs spēkā līdz 7.februārim

Image by Vicki Hamilton from Pixabay

Image by Vicki Hamilton from Pixabay

Krišjānis Kariņš šodien oficiāli paziņoja, ka ārkārtas situācija tiek pagarināta līdz 7.februārim. Kas vēl jāzina Latvijā dzīvojošajiem?

1.-4.klase mācīsies attālināti

No 25.janvāra mācības atsāksies mazākajiem skolēniem. Tiek gan noteikts, ka arī 1.-4.klases audzēkņi mācīsies attālināti. Tātad līdz 7.ferbruārim attālināti mācīsies visi - no 1.klases līdz augstskolas pēdējam kursam.

Īpašs atbalsts skaistumkopšanas speciālistiem

Ir izstrādāta īpaša atbalsta programma skaistumkopšanas speciālistiem, kuri līdz 7.februārim pakalpojumus nedrīkst sniegt. Ministru kabineta (MK) sēdē tika izskatīts un atbalstīts priekšlikums papildināt dīkstāves atbalsta regulējumu skaistumkopšanas nozarē strādājošajiem saistībā ar noteiktajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Finanšu ministrija, analizējot līdzšinējo situāciju ar pieteikšanos atbalstam, kā arī ņemot vērā samērā zemo aktivitāti tieši skaistumkopšanas nozarē, sadarbībā ar nozares asociācijām ir sagatavojusi grozījumus dīkstāves atbalsta regulējumā, jo nozarē strādājošo struktūra ir ļoti atšķirīga, proti, tās pārstāvji strādā dažādos nodokļu režīmos.

Piedāvātais risinājums paredz atbalsta par dīkstāvi piešķiršanu no 2021. gada janvāra uz laiku, kamēr ir liegums darboties skaistumkopšanas nozarei, visiem skaistumkopšanas nozarē strādājošajiem, kas nozarē bija nodarbināti 2020. gada oktobrī vai novembrī, vai decembrī. Patentmaksātājam bija jābūt spēkā patentam 2020. gada augustā vai septembrī, vai oktobrī, vai novembrī, vai decembrī.

Atbalsta apmērs ir paredzēts no 500 līdz 1000 eiro. Arī darbiniekam, pašnodarbinātai personai un patentmaksātājam, kurš saņem atbalstu par dīkstāvi, skaistumkopšanas nozarē tiek paredzēts piešķirt piemaksu 50 eiro apmērā par katru apgādībā esošu bērnu vecumā līdz 24 gadiem (piemaksu piešķirot tikai vienā nodarbinātības formā).

Regulējums ļaus uz atbalstu pretendēt arī personām, kas ir mainījušas nodokļu maksāšanas režīmu ar 2021. gadu, jo ir atcelts patentmaksas maksāšanas režīms, kā arī būtiski mainīti kritēriji mikrouzņēmumu nodokļu maksātājiem.

Nedēļas nogalēs paliek spēkā arī mājsēde!

Šeit visi ierobežojumi, kas saistīti ar "klusuma periodu".

Visi pašlaik spēkā esošie drošības pasākumi tiek veikti, lai mazinātu saslimstību ar Covid-19.

Iespējams, tev noderēs arī šie raksti:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...