Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vizlas dabas taka un vecākais dolomīta arkveida tilts Latvijā

Vizlas dabas taka. Publicitātes foto

Vidzemes ziemeļaustrumos, netālu no Latvijas robežas, starp Smilteni un Api atrodama 1,2 km gara pastaigu taku - Vizlas dabas taka. Tā atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – "Ziemeļgauja" un ved gar nelielo Vizlas upīti. Taka sākas pie 1834. gadā būvētā tiltiņa pār Vizlu, kas ir vecākais dolomīta arkveida tilts Latvijā.

Ejot gar Vizlas upi var aplūkot Vizlas dolomīta atsegumus, kas līdzinās cilvēku veidotam mūrim, Vizlas arkveida tiltu un Vizlas dižakmeni, kura augstums ir 3,4 m, garums 6 m, platums 3,7 m, apkārtmērs 15 m. Takas sākumā upīte ir rāma, bet jau pēc pārsimts metriem var pārliecināties par tās mainīgo dabu. Arī tās krasti ir mainīgi, takai brīžiem vijoties gar pašu upīti un tad pa koka kāpnēm vedot uz stāviem dolomīta krastiem.

GPS koordinātes: 57.431403, 26.347470

Šī ir viena no lieliskajām Vidzemes pastaigu takām, taču tādas ir daudz! ieskaties, kādas vēl Dabas takas esam Tev sagatavojuši!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...