Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ziedputekšņi – vai tie kaitē Tavam auto un kā tos notīrīt?

Auto mazgāšanano ziedputekšņiem, Photo by Erik Mclean on Unsplash

Koku ziedēšanas laikā no ziedputekšņiem cieš ne tikai cilvēki, kuriem ir alerģija pret tiem, bet arī auto īpašnieki. Atliek vien novietot auto vietā, kur netālu ir bērzi, ievas un citi koki, kuriem aktīvs ziedēšanas laiks, un ziedputekšņi pilnība pārņem Tavas automašīnas virsbūvi. Noslaucīt tos vai mazgāt – kā tos notīrīt? Viennozīmīgi, atstāt tos uz auto virsbūves nav vēlams, jo tie kaitē Tavam auto.

Kāpēc ziedputekšņi kaitē Tavam auto

Kad ziedputekšņi nosēžas uz jebkuras virsmas, parasti neaizdomājamies par to tīrīšanu, un pagaidām, kad laikapstākļi paši ar to tiks galā. Lietus uzlīst un visu noskalo. Ar auto ir citādāk. Iedomājies, ka Tu no rīta vēlies doties uz darbu, bet Tavs auto pēkšņi ir nevis melns, bet dzeltens. Cauri logam neko neredz, un vispār – pirmā doma, kas ienāk galvā, ir tos noslaucīt no auto virsbūves. Taču to darīt nedrīkst!

Ziedputekšņi ir tik smalki, ka, tīrot sausus, tie iekļūst dziļākajās auto virsbūves krāsas porās un mikroplaisās. Tas veicina krāsas nodilšanu. Tomēr gaidīt, kamēr lietus tos noskalos arī nedrīkst. Kamēr ziedputekšņi atrodas uz Tavas automašīnas, kopā ar skābu lietu, putnu izkārnījumiem, dažādiem pielipušajiem kukaiņiem, kas bojājas, tie nemanot bojā automašīnas krāsu un veicina auto virsbūves koroziju.

https://www.instagram.com/p/Yc0sOQL6d3/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Kā notīrīt ziedputekšņus no auto?

Vieglākais ziedputekšņu likvidēšanas risinājums no Tava auto virsbūves ir vienkārši mazgāt automašīnu. Vienkārši noskalošana, tāpat kā lietus, pilnībā no ziedputekšņiem auto virsbūvi neattīra. Tādēļ mazgāt vajag kā ierasts – ar automazgātavas tīrīšanas līdzekli, sūkli, lupatu, un citiem ierastajiem auto tīrīšanas priekšmetiem.

Jāatceras, ka smalkie ziedputekšņi viegli iekļūst arī auto salonā un zem motora pārsega, tādēļ tīrot auto, neaizmirsti notīrīt arī šīs virsmas.

Ja pats izvēlies nomazgāt savu automašīnu no ziedputekšņiem, tad vari to viegli izdarīt, sekojot norādēm:

Pievieno šļūteni, ieslēdz to un noregulē sprauslu normālā stāvoklī. No automašīnas augšdaļas un uz leju līdz sāniem kārtīgi noskalo automašīnu. Pēc tam ar automašīnas virsbūvei paredzētu mazgāšanas sūkli nomazgā auto virsbūvi, izmantojot ūdeni, kurā pievienots automašīnas mazgāšanas līdzeklis. Arī to dari virzienā no augšas uz leju. Nekrāsotām auto virsmām, piemēram, riteņiem, hromam un stiklam, izmanto atsevišķus sūkļus. Noskalo un nosusini automašīnu ar tīru un mīkstu mikrošķiedras lupatu un nekavējoties uzklāj automašīnas vaska šķīdumu. Tomēr šis process ir jāizlaiž, ja atrodies ziedputekšņu vētras vidū – vietā, kur blakus atrodas koki. Pretējā gadījumā, kopā ar vasku vari ieberzt ziedputekšņus automašīnas apdarē un sabojāt krāsu. Vasks, iespējams, neaizkavēs ziedputekšņu uzkrāšanos, taču tas pasargās Tavas automašīnas apdari no visa veida vides nokrišņiem un samazinās ziedputekšņu iekļūšanu auto krāsas mikroplaisās. Šādi auto vajadzētu mazgāt ik pēc pāris dienām, ja uz Tava auto virsbūves regulāri uzkrājas ziedputekšņi. Kad ziedputekšņu sezona būs beigusies, automašīnas vasku varēsi atkal izmantot daudz retāk – vidēji reizi ceturksnī.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...