Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Būt starpniekam un atbalstam bēru organizēšanā

Foto: Pavel Danilyuk, Pexels.com

Foto: Pavel Danilyuk, Pexels.com

Brīdī, kad no šīs pasaules aiziet tuvs cilvēks, jautājumu nereti ir vairāk nekā atbilžu. Tie ir gan gluži praktiski, piemēram, kā sarīkot skaistas un cieņpilnas bēres, gan saistīti ar garīgo pasauli, tostarp – kas ar cilvēka dvēseli notiek pēc nāves, un kā tikt galā ar izmisumu? Dzīvības dārzs ir apbedīšanas birojs, kura piedāvājumā ir apbedīšanas pakalpojumi Cēsīs un visā pārējā Vidzemē, bet tā izveidotājs Sandis Jaunzems rūpējas ne tikai par bēru organizatorisko pusi – viņš no sirds palīdz cilvēkiem, kuriem tas šajā grūtajā brīdī nepieciešams.

Aiziešana no šīs pasaules ir neatņemama dzīves sastāvdaļa

Kā apgalvo Sandis, tuva cilvēka aiziešana mēdz radīt izmisumu, apjukumu un skumjas. Protams, no šādām emocijām pilnībā izvairīties nav iespējams, un to arī nevajag. Taču bailes un pārējās negatīvās sajūtas varētu būt mazākas, apzinoties, ka došanās uz mirušo pasauli nav absolūtas beigas, bet gan viens no dzīves posmiem, no kura neizbēgs neviens. Dvēselei turp ir labi, turklāt, pārejot uz šo smalko pasauli, viņš atkal satiek savus tuviniekus. Turklāt aizgājējs noteikti vēlētos, lai palicēji pārlieku nesērotu. Par šo tēmu noteikti ir vērts aizdomāties un runāt, uzskata Sandis.

Būtiska loma apbedītājam – spēt sniegt palīdzīgu plecu un būt starpniekam

Grūtos brīžos no sirds sniegta līdzjūtība un mierinoši vārdi var būt ļoti noderīgi un dziedējoši. Tāpēc ir svarīgi, lai cilvēks, kurš rīko bēres, spētu parūpēties ne tikai par organizatorisko pusi, bet vajadzības gadījumā piemeklētu padomu un īstos vārdus cilvēkam, kurš nupat zaudējis tuvu cilvēku.

Sandis Jaunzems atzīst, ka viņam šī starpnieka loma ir dzīves misija, turklāt tas no rītiem ļauj celties ar prieku, zinot, ka viņa padoms un miers, kas nāk no sirds un ar cieņu un mīlestību, var palīdzēt cilvēkam smagā dzīves posmā. Viņš uzskata, ka apbedītājam savā ziņā jāiekāpj arī psihologa kurpēs.

Gādīgs apbedītājs parūpēsies par niansēm, kas citiem nav zināmas, bet ir būtiskas

Bēres sevī ietver arī vairākus aspektus, kas reizēm nepamanīti paslīd garām, tāpēc ir svarīgi, lai apbedītājs par tiem parūpējas. Viens no piemēriem – lietas, kuras aizgājējam dod līdzi zārkā. Ir saprotami, ja uz mūža mājām nelaiķim dodam viņa personīgās mantas, piemēram, mīļāko ķemmi, naudas maku, brilles.

Savukārt lietas, kurās ir mūsu domas un enerģija, zārkā likt nevajag. Piemēri ir dažādi – telefons vai laikraksts ar dzīvo cilvēku vārdiem, fotogrāfija, kurā redzami dzīvi cilvēki. Arī bērna radītu zīmējumu zārkā nevajag likt, jo viņš tajā ielicis gan savas domas, gan enerģiju, bet, zīmējumam nonākot mirušo pasaulē, turp nonāk arī daļa no šīm domām un enerģijas. Ar cieņu jāizturas pret krustu, pēc apbedīšanas to aprokot virs aizgājēja, nevis izmetot atkritumos vai krūmos, piebilst Dzīvības Dārzs izveidotājs.

Aizgājējus nevajag aizmirst

Nav noslēpums, ka arvien biežāk aizgājēji tiek kremēti, un nereti tas tiek darīts praktiska iemesla dēļ, proti, lai palicējiem nevajadzētu doties uz kapiem un kopt kapavietu. Galvenais, lai aizgājējus neaizmirstam, bet turpinām par viņiem domāt ikdienā. Sandis uzskata, ka aizgājēji redz un jūt, ja viņi turpina būt mūsu domās un atmiņās.

Brīdī, kad jārīko bēres, Dzīvības dārzs ir apbedīšanas birojs, kuram varat uzticēties. Tā piedāvājumā ir ne tikai apbedīšanas pakalpojumi Vidzemē, bet arī individuāla pieeja katrai situācijai, palīdzot palicējiem pārvarēt grūto dzīves posmu. Sazināties ar Dzīvības dārzs izveidotāju Sandi varat, rakstot uz e-pasta adresi sandisjaunzems@gmail.com vai zvanot uz diennakts tālruni 27090853.

Foto: Pavel Danilyuk, Pexels.com

Foto: Pavel Danilyuk, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas