Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Fonds "Viegli" rīkos Imanta Ziedoņa jubilejas koncertus

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" atgriežas uz skatuves par godu Imanta Ziedoņa deviņdesmitgadei 2023.gada maijā, informē fonda pārstāve Kristiāna Pauliņa.

Koncertu "Es būšu tur" norise kopā ar jaukto kori "Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā plānota nākamgad no 1. līdz 3.maijam Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Biļetes no 16.decembra pieejamas www.eKase.lv.

"Reizēm, lai ieraudzītu lietu patieso vērtību, ir nedaudz jāapstājas - jāpavēro, jāpadomā un jāļaujas plūdumam. Un tad, pēc nelielas atelpas, tu ieraugi, cik kopā pavadītais laiks bijis piepildošs un būtisks. Arī mēs - fonda "Viegli" pārstāvji - esam sailgojušies kopā muzicēt, jo šie koncerti vienmēr ir kaut kas ārpus ikdienas. It īpaši Imanta Ziedoņa apaļās jubilejas gadā," tā par koncertu stāsta fonda mūziķis, koncerta mākslinieciskais vadītājs Jānis Holšteins-Upmanis.

Ziedoņa zālē simboliski izskanēs koncertprogramma "Es būšu tur" divās daļās, kur mūziķi izpildīs gan fonda "Viegli", gan citu pašmāju komponistu radītās dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Koncerta nosaukums aizgūts no Imanta Ziedoņa dzejoļa "Nakts ugunīs", kas vēsta par ugunīm, kurās sadeg tumsa un ietek gaisma. Fonda "Viegli" mūziķi - Māra Upmane-Holšteine, Jānis Holšteins-Upmanis un Renārs Kaupers - raksta jaunas dziesmas, un top jauni jau zināmo dziesmu aranžējumi kopā ar kori "Maska". "Tas, ka vēlamies Imanta jubileju svinēt kopā ar kori, mums bija skaidrs uzreiz, jo kora klātbūtne jebkurā koncertā rada pacilājumu, svinīgumu un vērienu. Pie tam - ir tik daudz brīnišķīgu kora dziesmu ar Imanta vārdiem, un tās koncertā neizpildīt nozīmētu apiet lielu un nozīmīgu mūzikas vēstures lappusi. Koris "Maska" ir radoša apvienība ar savu šarmu un stilu, kuras unikalitāti raksturo spēja izpildīt ne tikai klasisku kormūziku, bet uzdrīkstēšanās būt atšķirīgiem. Tieši tāds - klasisks un atšķirīgs - būs koncerts "Es būšu tur"," turpina Jānis Holšteins-Upmanis.

Imants Ziedonis, publicitātes foto

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas