Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sports, skrejriteņi, pārgalvīgas rotaļas: Kādi ir biežākie bērnu traumu iemesli?

Bērns raud. Foto: Pexels

Bērns raud. Foto: Pexels

Līdz ar pavasara iestāšanos bērni daudz vairāk laika pavada ārā, pievēršas sportam, braukšanai ar velosipēdu un skrejriteņiem, rotaļām bērnu izklaides laukumos un citām aktivitātēm. Apdrošināšanas sabiedrība “BALTA” atgādina - tas nozīmē arī lielāku traumu risku: par dažādos negadījumos gūtajām traumām “BALTA” bērnu ģimenēm pērn izmaksājusi vairāk par 400 000 eiro, un lielākā daļa traumu gūtas tieši pavasara un vasaras mēnešos.

Šī gada sākums - bērnu traumām bagāts

Kā liecina “BALTA” statistika, šī gada pirmajos trīs mēnešos bērnu gūto traumu skaits palielinājies par gandrīz ceturto daļu jeb teju 24%, salīdzinot ar iepriekšējo attiecīgo periodu: izmaksātas atlīdzības par 870 traumām, kuras guvuši bērni, un tas sakritis ar laiku, kad kopumā fiksēts liels traumu skaits slidenu ietvju dēļ. Lielākoties bērni gūst dažādus sasitumus, brūces un saišu sastiepumus, un šis traumu TOP3 ir nemainīgs jau vairākus gadus.

Lielākā atlīdzība pērn pārsniegusi 3500 eiro un izmaksāta kādai ģimenei, kuras mazulis pārģērbšanas laikā nokritis no galda un guvis smagu galvas traumu. “BALTA” nelaimes gadījumu produkta vadītāja un risku parakstītāja Ludmila Ščegoļeva atzīst - bijušas arī lielākas atlīdzību izmaksas, bet tie ir skumji gadījumi, kas beigušies ar bērna invaliditāti vai nāvi.

Mazuļi gūst sadzīves traumas, lielāki bērni savainojas sportojot

Bērniem pirmsskolas vecumā galvenokārt raksturīgas sadzīves traumas: pārsvarā brūces, sasitumi, roku un kāju lūzumi, zobu traumas. Savukārt sākumskolas bērniem parādās sporta traumas un savainojumi, kas gūti izklaides parkos un skolas sporta nodarbībās. 2023.gadā šajā vecuma grupā novērots arī liels Laimas slimības gadījumu skaits.

Lielākiem bērniem izteikti palielinās sporta traumu skaits - galvenokārt brūces, saišu sastiepumi vai pārrāvumi, roku un kāju lūzumi, pirkstu traumas. Kā rāda novērojumi, visvairāk traumu tiek gūts futbolā, basketbolā un riteņbraukšana.

Bīstamā izprieca - elektroskrejritenis

Pusaudžu vecuma grupā izteikti palielinās ceļu satiksmes negadījumos gūto traumu skaits. Tās gandrīz vienmēr ir smagas traumas - sarežģīti lūzumi, politraumas, galvas traumas.

Ne vienmēr pie vainas ir paši bērni: piemēram, kādas ģimenes bērni hospitalizēti pēc tam, kad vakarā, ejot pa ietvi, viņiem uzbraucis elektroskūtera vadītājs.

"Diemžēl daudzi pieaugušie - un arī daudzi bērni - aizmirst, ka jebkura mikromobilitātes rīka - skrejriteņu, Tec Trike, Stepaway, Segway u. tml. - vadīšanai ir nepieciešamas atbilstošas prasmes un zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem. Notiekot negadījumam, nereti cieš ne tikai pats vadītājs, bet traumas gūst arī gājēji un citi satiksmes dalībnieki un tiek sabojāts citu īpašums, tādēļ nelaimes gadījumu un civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polišu iegāde būtu pats mazākais, kas jāpaveic, pirms ķerties pie mikromobilitātes rīkiem," saka Ščegoļeva.

Likums paredz, ka ar elektriskajiem skrejriteņiem ir atļauts braukt tikai no 14 gadu vecuma, ja iegūta velosipēdista vadītāja apliecība vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Turklāt jāievēro arī pārējie noteikumi: ar elektriskajiem skrejriteņiem ir jāpārvietojas pa velosipēdu ceļu; nedrīkst pārvadāt pasažierus; pārvietojoties pa ietvi, priekšroka ir gājējiem un jāievēro atbilstošs braukšanas ātrums, lai neapdraudētu ne sevi, ne citus. “BALTA” pieredzē pirms pāris gadiem bijis gadījums, kad 13 gadu vecs bērns, kurš nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē ar šādu transportlīdzekli, vizinājies ar vecākiem piederošu spēkratu un ietriecies automašīnā, guvis politraumu, bijusi nepieciešama ilgstoša ārstēšana un rehabilitācija, bet vecākiem nācies atlīdzināt izdevumus par sabojāto automašīnu.

Lasi vēl:

Bērns raud. Foto: Pexels

Bērns raud. Foto: Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas