Rudens ekskursijas Tukuma pusē 2019

Tukums - Tukums, 3101

Rudens ekskursijas Tukuma pusē 2019

Nu jau vasara tiešām beigusies un skolā gan lielāki, gan mazāki bērni arī iedzīvojušies, taču doties rudens ekskursijā nav par vēlu. Lai zinātu, kurp doties un ekskursija būtu gan interesanta un jautra, gan izzinoša un piepildīta, esam sagatavojuši apkopojumu ar Tukuma un apkārtnes tūrisma uzņēmēju piedāvājumiem. Te būs atrodama informācija gan par to, ko piedāvā muzeji un dažādas radošās darbnīcas, pilis un muižas, gan dažādu veselīgu našķu ražotāji un aktīvās atpūtas piedāvātāji.

 

Muzeji un radošās darbnīcas

Praktiski un noderīgi būs radošo darbnīcu un muzeju apmeklējumi. Tajos vienlaikus varēs ne vien uzzināt ko jaunu vēstures vai dabas stundai, bet arī novada kultūrvēstures iepazīšanai vai jaunu arodu apgūšanai. Salmu darbnīcā būs iespējams uzzināt, kā izgatavot kaut ko no salmiem. Tas iespējams noderēs, domājot par gaidāmo Ziemassvētku noformējumu vai paša gatavotu dāvanu radīšanai. Tukuma Audēju darbnīcā viss būs saprotams, kā no aitas vilnas tikt līdz smukiem brunčiem. Viesojoties Pētera Tutāna pinēju darbnīcā katrs interesents varēs tikt pie maza ķocīša vai visa klase pie viena liela. “Frontes mākslas” darbnīca iepazīstinās, kā no lodes var tapt mazs mākslas darbs. Viesojoties pie keramiķes Lindas Romanovskas (Priednieces), būs iespēja pamīcīt mālu vai redzēt, kas no māla pikas tik nevar sanākt, bet Jaunpils pusē esošajās “7 ballēs” būs iespējas izpausties gan galdniecībā, gan sveču liešanā, zāļu tēju darbnīcā, stikla apgleznošanā un citās radošās nodarbēs. Savukārt lauku mājā “Indāni” iespēja iepazīt katru īstas lauku sētas iemītnieku – mājdzīvniekus un putnus, kā arī to kopšanas darbiņus.

Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pils tornis”, protams, iepazīstinās ar jauniem noslēpumiem pilsētas vēsturē. Īpašā tēma šajā rudenī – kino! Savukārt Tukuma mākslas muzejs ļaus izpausties radoši gleznojot vai aicinās doties orientēšanās spēlē ar mākslas piesitienu. Aviācijas muzejā SKY-ZOO būs skatāmas jaunākas un vecākas lidmašīnas, bet Kurzemes cietokšņa muzejā Zantē skatāma gan īsta lidmašīna, gan tanks un noskaidrojams viss par kara tēmu un Kurzemes cietokšņa notikumiem Otrā pasaules kara laikā. Savukārt pasaku valstībā aicinās pazust Džūkstes Pasaku muzejs kopā ar Sprīdīti un Stiprinieku Lielēdāju, vai aukstā dienā sildīties pie krāsns, kur izcept pašam savu ūdenskliņģeri. Latvieša dzīves gudrības, kas vēl noderēja pirms 100 gadiem, būs apgūstamas Pastariņa muzejā.

 

Pilis un muižas

Tukuma puse ir pazīstama ar savām pilīm un muižā: katra no sava laikmeta, katra savā arhitektūras stilā un katrai sava laika piedāvājums. Vecākā no visām ir Jaunpils pils. Tajā ne vien ekskursijas un dažādas programmas viduslaiku garā, bet arī ēšana, proti, var pasūtīt viduslaiku mielastu un ēst bez ieročiem – naža un dakšiņas vai karotes. Nākamā vecākā ir Šlokenbekas muiža. Arī te dažādas ekskursijas – gan ar vēsturisku notikumu stāstiem, gan jautrām spēlēm, vai otrādi – spēles ar vēstures stāstiem. Jaunmoku pilī – viss par un ap mežu,  meža darbiem un meža dzīvniekiem. Savukārt Durbes pils ļaus ceļot vēsturē, iejūtoties notikumos, kas notikuši tieši pirms 100 gadiem šai pašā pilī, un reproducēt vienīgo fotogrāfiju no tā laika notikumiem.

 

 

 

Gardumi

Tukuma puses našķu ražotāji arī gatavi uzņemt skolēnu grupas. Tā Pure Chocolate Šokolādes muzejs Pūrē ne vien iepazīstinās ar šoko pupiņas ceļu, līdz tā top par šokolādes tāfelīti, bet ļaus arī nodegustēt siltu šokolādi. Savukārt smiltsērkšķu nektāru ražotnē “Satori Alfa” netālu no Tukuma iepazīstinās ar veselīgo un vitamīniem bagāto ogu – smiltsērkšķi un piedāvās notestēt 4 svaigu sulu veidus. Taču Rideļu dzirnavās apskatāms nesen atvērtais Dzirnavu muzejs, bet kafejnīcā – nobaudāmas pankūkas. Iespējams arī pasūtīt īpašu pankūkošanas pasākumu.

 

Piedzīvojumi un aktivitātes ekskursijas laikā

Aizrautīgu laika pavadīšanu dabā ar sportiskām un vienlaikus izzinošām un domājošām aktivitātēm piedāvā atpūtas komplekss “Sveikuļi”. Vai esat jau te bijuši un pamēģinājuši Labirinta vārdu spēli vai erudīcijas spēli “Pazīsti Latviju”? Dabas mācības skolotājai šeit varētu patikt, jo “Sveikuļu”  saimnieks ir arī vides gids. Dabas stunda mežā – bērniem izzinoši, skolotājai relaksējoši.

“Zviedru cepure” Abavas senlejā jau izsenis zināma ar savu rodeļu trasi. Nu rodeļiem pievienojušies arī bagiji. Nav jāgaida, kad būs 18, lai varētu sēsties pie stūres. Te var doties arī pārgājienā pa dabas takām. Tāpat šī vieta būs laba izvēle, ja gribēsies piknikot vai pasūtīt iecienītās ‘friškas’.

Jaunpilī blakus pilij aiz “Zviedru mūra” atrodas viduslaiku sēta “Niedru lija”, kas skolēniem piedāvā kaut mazliet iepazīt viduslaiku bruņinieku dzīvi – kā tas ir šaut ar loku vai mest cirvi vai šķēpu, cik viegli tās ir un vai sanāk. Un vēl citas aktivitātes.

Mazāku klašu grupiņas – tie, kas mācās 1.-4.klasēs, laipni gaidīti Kandavas novada Cēres pusē, gliemežu fermā “Kangari”. Te viss iekārtos tieši šī vecuma bērniem un nodarbes arī domātas viņiem. Pats galvenais – kamēr bērni darbojas, tikmēr skolotāja dzer kafiju!

Kinopilsēta Cinevilla piedāvā virkni dažādu aktivitāšu, kas saistītas ar kino uzņemšanas triku iepazīšanu, kā arī spēles, kas tapušas, iespaidojoties jau pēdējās te uzņemtās latviešu kinofilmas “Nameja gredzens”. Tā teikt – viduslaiku spēles iz senlatviešu dzīves.

Piedzīvojumu spēle “Izlūku gaitās” Ķemeru nacionālajā parkā ļaus ceļot laikā un atgriezties 100 gadu senā pagātnē vietā, kur pāri purvu klajumiem reiz atblāzmojās kauju ugunis. Te būs iespēja iemācīties darboties komandā.

Komandā darboties būs iespējams un aicina arī atpūtas komplekss “Albatross” pie jūras Ķesterciemā. Te pieejams gan lāzertāgs, gan kvesti, orientēšanās un mini sporta spēles. Te var droši rīkot arī klases ballītes.

Savukārt “Skudru staļļi” Džūkstē ļaus ieskatīties īstā zirgu stallī, iepazīties ar dažādām zirgu šķirnēm, un, protams, arī izvizināties.

 

Ar klasi dabā

Tukuma puse bagāta ar dabas takām. Tāpēc, ja gribas vienkārši doties dabā kopā ar klasi, tad var izvēlēties, kādu no tām. Ne viens vien pārsteigts ir, apmeklējot Viesatas upesloku dabas un izziņas taku. Tā ved gar mazās Viesatas upītes stāvajiem krastiem augšup un lejup, atverot ne vienu vien elpu aizraujošu skatu. “Skat, kas to būtu domājis, ka Gaujas senlejas cienīgas ainavas skatāmas tepat – mūspusē!” – tāda ir gandrīz katra otrā takas apmeklētāja atziņa. Savukārt pārgājiens dabā gar bebru radītiem aizsprostiem un meža takām kopā ar gleznošanas nodarbību iespējams viesu mājā “Ružciems”, kur saimnieko māksliniece Laila Kelle.

Takām bagātākā vieta protams ir Ķemeru nacionālais parks. Te takas ved gan caur purviem, gan mežiem, gar ezeriem un cauri niedrēm. Viesojoties parka Dabas skolā, būs iespējams ne vien izvēlēties sev interesantāko maršrutu, kurp doties un kā pavadīt laiku dabā, bet arī uzzināt kaut ko jaunu. Dabas zinību skolotājam te patiks, jo ar bērniem strādās parka reindžeri. Bet, ja gribas īstu piedzīvojumu, tad jādodas uz Lielo Ķemeru tīreli kopā ar “Purvu bridējiem”.

Vairāk par to, kurp doties un kā pavadīt laiku rudens ekskursiju laikā, lasi te - http://visittukums.lv/lv/Celvezi-un-kartes/Citi-izdevumi

Tukums, 3101