7 iemesli, kāpēc brīvdienas baudīt pie ezera Latgalē

Ilgojies pēc lieliskām brīvdienām, kas atveldzētu ķermeni un prātu, nomierinātu un iedvesmotu? Mums ir piedāvājums: Latgale! Brīnumaina un neatkārtojama zilo ezeru zeme. Tā valdzina un ļauj atgūt iekšējo mieru un uzladē! Izvēlies mazu kempinga mājiņu kāda ezera krastos un ļaujies Latgales sniegtajām atpūtas priekšrocībām.

Atpūta pie ezera piedāvā mieru un klusumu

Pirmais priekšnoteikums patiesi relaksējošām brīvdienām ir miers un klusums. Tāds, kurā dzirdi tikai putnu skaņas un spēj saklausīt pats savas domas. Aizbēgt no pilsētas burzmas un atklāt sevi no jauna – vai tas nav maģiski?

Latgalē, iespējams, ir visskaistākie saullēkti un saulrieti

Dzidri zilajos ezeru ūdeņos saullēkti un saulrieti ir bilžu vērti. Dodies tos baudīt agros rītos un vēlos vakaros. Daba ap ezeriem ļauj būt daļai no miera un klusuma. Tā piepilda, un skati rada smaidu, jo apzinies, ka dzīve ir vienreizējs piedzīvojums, ko Tu izbaudi tieši tagad.

Latgale ļauj izmēģināt jaunas lietas

Kad Tu pēdējo reiz darīji kaut ko pirmoreiz? Mazajās viesu mājās un kempingos pie ezeriem ir iespēja izmēģināt jaunas lietas – SUP dēļus, veikbordu, makšķerēšanu, laivošanu, utt. Meties izaicinājumos un pārbaudi savu spēju robežas! Īstam piedzīvojumam nevajag daudz.

Arī bērniem Latgalē būs aizraujoši piedzīvojumi

Vai Tavi bērni ir sēdējuši pie ugunskura naktī un vērojuši zvaigznes? Vai viņi ir izmēģinājuši makšķerēšanu un paviesojusies īstā Latvju lauku sētā? Vai viņi zina, kā Latgale garšo? Vai viņi ir jājuši ar zirgu un barojuši mājlopus? Vai viņi ir redzējuši Tevi pilnībā relaksētu un pa īstam laimīgu?

Latgalē ēdiens ir autentisks un tāds kā citur

Dodoties brīvdienās uz Latgali, jaunu, tikai Latgalei raksturīgu garšu iepazīšana ir neizbēgama. Pēc sentēvu receptēm kūpinātas zivis, meža veltes, mājās gatavotas desas, biezpiena plācenīši, ķīseļi, utt. Piecelies no rīta agrāk, dodies uz ezeru un sarūpē savu lomu pats. Blakus noteikti atradīsies kūpinātava, kurā viesmīlīgie latgalieši ļaus Tev iemēģināt roku pavārmākslā.

Atpūta pie ezera ir finansiāli izdevīga

Brīvdienas Latgalē pie skaisti dzidrajiem ezeriem arī finansiāli ir izdevīgas. Tās nevar salīdzināt ar ceļojumiem ārpus Latvijas vai pat populāriem tūrisma apskates objektiem vai izklaides vietām tepat Latvijā, īpaši, ja dodies brīvdienās ar visu ģimeni vai draugu lokā.

Brīvdienas Latgalē – unikālas un skaistu mirkļu pilnas

Latgales autentiskums, unikalitāte, dabas skaistums, klusums, izaicinājumi, vēsture – tas viss rada neatkārtojamu vidi. Tajā ir iespējams apkopot domas, ļauties jaunajam un baudīt kopā būšanu ar saviem mīļajiem. Tā ir atpūta, pēc kuras ilgojas pat tie, kuri par to nenojauš.

Šim rakstam iedvesmu mēs smēlāmies no atpūtas vietas “Sventes rasa” pie viena no dzidrākajiem ezeriem Latvijā Sventes ezera un saules rieta tajā. Šādi skati ir dzīvošanas vērti…