9 filmas, kas jāredz jebkuram sevi cienošam latvietim

Publicitātes foto

Latviešu kino ir daļa no mūsu identitātes. Filmas stāsta latviešu stāstus laiku laikos. Tās māca mums vēsturi un ļauj būt par daļu no tās. Lūk, latviešu kino klasika: filmas, kuras ir jāredz jebkuram sevi cienošam latvietim! Vai tu visas esi redzējis?

Cilvēka bērns

"Cilvēka bērns" ir 1991. gada latviešu kino melodrāma. Stāsts par tradīcijām un vērtībām, par dzīvespriecīgo un zinātkāro Boņuku, kopš agras bērnības mācās veidot attiecības ar ģimenes locekļiem un pārējiem cilvēkiem, ar Dievu un dabu.

Vella kalpi

"Vella kalpi" ir 1970. gada Latvijas PSR vēsturiska piedzīvojumu filma, kurā trīs drosmīgi pilsētnieki aizstāv Rīgu, ko ielenkusi zviedru armija, ģenerāļa Svensona vadībā. Tas ir aizraujošs un interesants piedzīvojums, kas iepazīstinās tevi ar Rīgas vēsturi.

Emīla nedarbi

"Emīla nedarbi" ir 1985. gadā Latvijas PSR uzņemta televīzijas mākslas filma. Tas ir jautrs stāsts par zinātkāro, izpalīdzīgo un attapīgo puisēnu Emīlu, kurš netīši pamanās iekļūt visdažādākajās likstās.

Vienīgā fotogrāfija

2008. gadā izdotā filma izved mūs caur Latvijas valsts proklamēšanas notikumiem 1918. gada 18. novembrī. Tie iemūžināti tikai vienā fotogrāfijā…

Ezera sonāte

"Ezera sonāte" ir 1976. gada Latvijas PSR melodrāma, mīlestības stāsts par ārstu Rūdolfu, kurš, pavadot vasaru laukos, satiek skolotāju Lauru - divu bērnu māti, kuras vīrs atrodas cietumā. Kas uzvarēs? Mīlestība vai pienākums?

Īsa pamācība mīlēšanā

Muzikālā komēdija "Īsa pamācība mīlēšanā" (1982. gads) ir stāsts par Viļņu Jāni, kuram ir pienācis laiks apņemt sievu. Viņš atrod veidu, kā jaunās sievietes pārbaudīt: viņš izliekas, ka zaudējis dzirdi…

Tās dullās Paulīnes dēļ

"Tās dullās Paulīnes dēļ" ir 1979. gada latviešu padomju spēlfilma, īsfilma, melnā humora pērle latviešu kino nodaļā. Šī ir filma, kas parāda latviešu savādo humoru un dullumu, kas mīt katrā no mums.

Mans draugs - nenopietns cilvēks

Stāsta galvenais varonis Arvīds Lasmanis patiešām ir nenopietns cilvēks: viņš bieži maina darba vietas, joko un smaida par daudz. Diemžēl sievas ģimenei tas ne pārāk iet pie sirds. Vai attiecības izdosies saglabāt?

Vella kalpi Vella dzirnavās

Filmas “Vella kalpi” turpinājums, kurā brašajai “vellu kalpu” trijotnei vēl aizvien ir jāaizstāv Rīga pret zviedru un poļu tīkojumiem. Ar sparu, ar spēku, ar drosmi.

 

Šodien visas šīs filmas (šādā secībā) tiks rādītas 360 TV un STV kanālos. Ja kādu vēl neesi redzējis, noskaties!