Droša braukšana tumšajā laikā

pixabay.com

Rudens ir klāt, un tas nozīmē, ka tumsa vakaros piezogas ātrāk, bet rītos uzkavējas ilgāk kā ierasts. Miglas un krēslas stundām pieaugot, redzamība pasliktinās un ļoti svarīgi ir pārliecināties, ka auto lukturi ir pilnībā funkcionējoši. SIA “Car Point” speciālisti uzsver, kam obligāti jāpievērš uzmanība, pirms izbrauc ielās diennakts tumšajā laikā.

1. Uzturi priekšējos lukturus, aizmugurējos lukturus un signālgaismas tīras! Ja ap gaismekļiem salipuši pārāk daudz netīrumu un putekļu, pretim braucošo mašīnu vadītāji pietiekami laicīgi nespēs saskatīt tevis vadīto transportlīdzekli.

2. Pārliecinies, ka lukturi ir pareizā leņķī! Ja gaismekļi būs nepareizā rakursā, tie var, pirmkārt, apžilbināt pretimbraucošos, radot bīstamas situācijas, otrkārt, neizgaismot pietiekami lielu braucamo daļu, veidojot nepārredzamu zonu auto vadītājam.

3. Nebrauc pārāk ātri! Transportlīdzeklim vajadzētu kustēties tādā ātrumā, lai apstāšanās gadījumā vēl aizvien atrastos priekšējo lukturu apgaismotajā vietā. Ja brauksi pārāk ātri, bremzēšana būs daudz ilgāka un sākumā iegūsi zonu starp apgaismoto teritoriju un tumsu, kas ir aiz tās - tādā veidā būsi radījis bīstamus apstākļus – aklo zonu, kurā pastāv risks iekļūt ceļa nelaimes gadījumā.

Kāpēc uzturēt kārtībā lukturus tumšajā sezonā?

  • Lai neiegūtu soda punktus
Jā, dažos gadījumos var nākties gan samaksāt, gan nopelnīt soda punktus. Par braukšanu bez iedegtām noteiktām ārējām apgaismes ierīcēm diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos un par avārijas gaismas signalizācijas neiedegšanu vai, ja tādas nav vai tā nedarbojas, avārijas zīmes nepiestiprināšanu velkamajam transportlīdzeklim diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos.

  • Lai atvairītu un pamanītu savvaļas dzīvniekus

Mazie dzīvnieki, tādi kā lapsas vai zaķi, paspēs pamukt malā, izdzirdot motora skaņas vai taures signālu, taču aļņa aizbiedēšanai ar to nepietiks. Laicīgi nepamanīts lielais dzīvnieks var izraisīt avāriju, kas līdzvērtīga sadursmei ar citu auto. Nereti dzirdēti gadījumi, ka alnis nekustīgi stāv ielas vidū un nereaģē uz taures signāliem vai gaismām, reizēm tieši pretēji – nevis bēg prom, bet sāk nākt virsū automašīnai. Svarīgi tumsā ir laicīgi pamanīt dzīvnieku un nobremzēt, lai izvairītos no sadursmes.

  • Lai pamanītu kājāmgājējus un riteņbraucējus

Protams, ka šo cilvēku pienākums ir nodrošināties ar atstarotājiem, taču prakse rāda, ka ne visi to dara. Diemžēl, ir vietas, kas nav nodrošinātas ar apgaismojumu, līdz ar to ceļa malā notiekošo ir grūti saskatīt.

  • Lai pretimbraucošo auto vadītāji varētu tevi pietiekami laicīgi ievērot

Īpaši svarīgi redzēt, ka kāds brauc pretī, un būt pamanītam, ir grūti pārredzamos līkumos, kur otrs vadītājs var nepaspēt laicīgi nobremzēt, radot avārijas situāciju un izraisot ceļa satiksmes negadījumu.

Drošai dalībai ceļu satiksmē, apmeklē autoservisu, kur profesionāļi veiks nepieciešamās pārbaudes. Nepieciešamības gadījumā lukturi tiks regulēti vai nomainīti un auto tiks aprīkots braukšanai tumšajā laikā. Ieskaties, ko piedāvā automeistars.lv un pārbaudi savu auto tagad!