Gaisa siltumsūknis — alternatīva elektriskajai un centrālajai apkurei

Photo by Amith Nair on Unsplash

Tuvojoties gada aukstajai sezonai, ne viens vien sāk apsvērt, ar kādiem apkures risinājumiem iespējams nodrošināt siltumu iekštelpās. SIA "Beijer Ref", kas piedāvā dažāda veida risinājumus jūsu mājas, ofisa vai noliktavas telpu apkurei un ventilācijai, iesaka gaisa siltumsūkni kā piemērotu alternatīvu, lai aizstātu elektrisko apsildi vai centrālo apkuri. Ja centrālapkures uzturēšana šķiet pārlieku darbietilpīga, savukārt ar elektrību darbināma apsilde — ne visai ekonomiska, tad gaisa siltumsūknis tiešām būs jebkuram mājoklim un jebkurām cilvēka vajadzībām piemērots risinājums.

Siltumsūkņu piedāvājumā ir dažādas variācijas. Tās ir mūsdienīgas iekārtas, kas enerģiju apsildei gūst no atjaunojamajiem dabas resursiem: gaisa, ūdens, zemes. Beijer Ref piedāvā vairākus siltumsūkņu un rekuperatoru risinājumus, arī gaiss–ūdens siltumsūkņus un gaiss-gaiss siltumsūkņus.


Kas ir gaiss-gaiss siltumsūknis? 

Gaiss-gaiss siltumsūknis ir visvienkāršākais siltumsūkņa veids, kas darbojas līdzīgi kondicionierim. Siltumsūknis gaisu nevis atvēsina, bet sasilda, un to iesaka lietot gaisa kondicioniera vietā mūsu klimatiskajos apstākļos, kad gaisa temperatūra dažkārt nokrīt zem mīnus 20 grādiem.


Kāpēc izvēlēties gaiss-gaiss siltumsūkni?

Tieši gaiss-gaiss siltumsūknis ir vispiemērotākā alternatīva elektriskajai apsildei vai centrālapkurei, uzsver “Beijer Ref” eksperti. Tirgū ir pieejami dažādi gaiss-gaiss siltumsūkņi, un, piemēram, “Carrier” gaisa siltumsūkņiem piemīt sekojošas priekšrocības: 

• īpaši augsta energoefektivitāte

• par 25% lielāka gaisa ieplūde nekā tradicionālām iekārtām, kas veicina enerģijas ietaupījumu

• siltummainis ar hibrīda caurulēm, kas nodrošina labāku efektivitāti nekā citi siltummaiņi

• tehnoloģija, kas ļauj izturēt pat ārkārtējus ziemas laika apstākļus — varēsiet baudīt siltumu arī tad, kad ārējā gaisa temperatūra noslīd līdz -25 grādiem zem nulles

• tas koriģē ne tikai temperatūru, bet arī mitruma līmeni telpā līdz nepieciešamajam jūsu komfortam

• automātiska aukstuma aģenta noplūdes noteikšanaCitas gaisa siltumsūkņa ekstras

Tam ir iekštelpām izstrādāts glīts dizains, kas nebojās interjeru un neaizņems daudz vietas. Turklāt tas ir patiešām ekonomisks: “Intelligent eye” funkcija gaisa siltumsūkņos ļauj ierīcei strādāt enerģijas taupīšanas režīmā, ja telpā neviena nav, un atgriezties pilnas jaudas darbībā, tiklīdz tā nosaka cilvēka klātbūtni telpā. Bez tam, šī ierīce aprīkota arī ar t.s. vasarnīcas funkciju, proti, tā uztur nepieciešamo temperatūru ēkā arī cilvēku prombūtnē. Šī funkcija tikpat kā netērē jaudu, bet novērš katastrofālus bojājumus, kuri var rasties, piemēram, sasalstot caurulēm ziemā. Līdzīgi gaisa kondicionierim, gaisa siltumsūknis darbojas klusi, attīra un atsvaidzina gaisu telpā.

Ja esi nolēmis par labu šim mūsdienīgajam apsildes risinājumam, vērsies pie inovatīvu, videi un patērētājam draudzīgu iekārtu tirdzniecības uzņēmuma “Beijer Ref”, kas izstrādās vispiemērotāko projektu tavam mājoklim vai biznesa telpām!