Kā ar video panākt labas pozīcijas Youtube rezultātos?

Unsplash.com

Prieks, ka arī Latvijas interneta vidē arvien aktīvāk uzņēmēji veido un prezentē sevi video formātā. Būsi jau pamanījis, ka arī Google sākuma lapā laiku pa laikam sāk atrādīt video rezultātus – tas tādēļ, ka lielais interneta milzis labāk nekā jebkurš cits redz, kas patīk interneta lietotājiem, un cenšas biežāk parādīt top rezultātos tieši to saturu, kas lietotājiem varētu patikt visvairāk. Taču reizēm redzami izcili izveidoti Video ir vienkārši publicēti “kaut kur internetā”, bet tos atrast teju nav iespējams. Visbiežāk tiek grēkots uz dažādām tehniskām niansēm, kas nav ievērotas video publicēšanas laikā.

Lai palīdzētu Tev izvairīties no liekas uzkāpšanas uz grābekļa, esam sagatavojuši, mūsuprāt, svarīgākos ieteikumus, par ko vajadzētu padomāt, pirms publicē savu video!

1. Izpēti konkurenci un atslēgvārdus

YouTube SEO process sākas ar video atslēgvārdu izpēti. Kad atslēgvārdi ir izpētīti, uzģenerē savu vēlamo atslēgvārdu sarakstu, pēc kuriem vēlies, lai tavs rezultāts parādītos augstās pozīcijās. Ja sākotnējais saraksts ir garš, sašaurini to – izvēlies dažus – tos, kas ir ar vislielāko potenciālu! Tas, vai labāk izvēlēties ļoti populārus vārdus, vai tomēr specifiskus – būs atkarīgs no konkurences Tavā nozarē un no pakalpojuma, ko vēlies parādīt. Taču jāatzīst – jo specifiskākus vārdus izvēlēsies, jo augstāka būs Tava iespēja iegūt labas pozīcijas.

Ir jomas, kur video satura piedāvājums vēl nav tik plašs un ir labas izredzes tikt pamanītam arī uz ļoti vispārīgiem vārdiem, taču – jo aktīvāki ir konkurenti satura veidošanā, jo vairāk jādomā par specifisku pakalpojumu izcelšanu – tas dos lielāku ietekmi.

2. Piedomā pie nosaukuma

Nosaukumam vajadzētu ietvert būtiskāko atslēgvārdu, uz kuru vēlies parādīt savu uzņēmumu. Ideāli, ja izdodas iekļauties 60 zīmju robežās, pārāk gari nosaukumi nedarbosies tik efektīvi.

3. Nenoslinko uz aprakstu

Apraksts būs viena no svarīgākajām sastāvdaļām, kas ietekmēs tava video atrašanas iespējas. Arī tam ir jāsatur būtiskie atslēgas vārdi, kā arī jābūt pietiekami garam (vēlams vismaz 200 zīmes). Apraksta daļā lieliski, ja vari iekļaut arī saites uz sava uzņēmuma mājaslapu, blogu vai kādu interneta resursu.

4. Izvēlies pareizos tagus

Tagu nozīme ir mazāka, tomēr arī tagus vajadzētu veidot tā, lai tie atbilstu vēlamajiem atslēgas vārdiem. Izvēlies vismaz 5 Tagus, no kuriem galvenie ir specifiskāki, tad seko vispārīgāki. Noteikti padomā arī par to, lai būtu sakārtoti ne tikai viena video Tagi, bet arī tava Youtube kanāla kopējie Tagi.

5. Izveido atskaņošanas sarakstus

Ja Tev ir vairāki video – izveido tiem atskaņošanas sarakstus par tēmām, lai skatītājs, kas ir ienācis apskatīt vienu video, ērti pamana arī pārējos par šādu tēmu. Jo ilgāku laiku skatītājs pavadīs tavā kanālā, jo lielākas iespējas ir iegūt augstākas pozīcijas Youtube meklētājā.

6. Veicini lietotāju iesaisti

Youtube ļoti spēcīgi skatās uz lietotāju interesi par saturu. Fakts, ka video saturs ir nonācis sociālajos tīklos, ir ļoti spēcīgs signāls, lai Youtube meklētājs saprastu, ka šis saturs ir lietotājiem interesants un vērtīgs. Publicē saiti uz savu Youtube sociālajos tīklos Facebook, Twitter un citos. Tāpat Youtube ļoti augstu novērtē iesaisti pašā youtube kanālā – komentāri, dalīšanās, “patīk” u.tml. pie tava video būs zīme, ka šis ir labs saturs.

7. Veido saites ar citām interneta vietnēm

Ievieto apraksta daļā saites uz savu mājaslapu vai blogu. Tāpat parūpējies, lai uz šo video vestu arī atpakaļsaites no citiem interneta resursiem. Publicē savu video tik daudz interneta vietnēs, cik vien iespējams.

8. Veido teksta atšifrējumu

Izmanto transktripta veidošanas iespēju. Daudzās valodās tā ir jau automātiski piedāvāta, jo Youtube spēj pārvērst runu rakstītā tekstā. Taču ja runa ir par latviešu valodu – tad pagaidām transkripts būs jāveido pašam. Ļoti laba alternatīva – veidot blogu rakstus, kas parāda tava video saturu un vest no šiem rakstiem uz video (un otrādi), tādējādi veidojot arī kvalitatīvas saites.

9. Izvērtē publicēšanas laiku

Jo ātrāk pēc publicēšanas sāksies lietotāju aktivitāte (skatīšanās, iesaiste u.c.), jo lielākas ir izredzes jauno video nopozicionēt kā “karsto” un aktuālo saturu. Ja tas izdosies – meklētājprgrammas to parādīs arvien biežāk. Tādēļ izvēlies video publicēšanu laikā, kad tava mērķauditorija potenciāli ir visaktīvākā. Bet – ja tāda konkrēta laika nav – tad piestrādā un radi šo aktivitāti pats! Rādi šo video, sūti e-pastos, dalies sociālajos tīklos – piestrādā!

10. Izmanto Youtube reklāmu!

Youtube reklāma ir lielisks grūdiens jauna video virzīšanai lielajā interneta tīmeklī. Tā piesaista daudz skatītāju, tavs video pamazām iegūst skatīšanās ilgumu. Un nav tiesa, ka tikai īsi video der reklāmai! Pat, ja Tavs video ir samērā garš, daļa lietotāju tomēr to noskatīsies līdz beigām – šo daļu, iespējams, esi patiešām ieinteresējis, bet arī pārējiem paliksi prātā. Uzņēmuma atpazīstamībai kopumā šis solis nāks par labu. Turklāt garāks video formāts, ja tas ir interesants, veidos arī video skatīšanās ilgumu, kas ir ļoti nozīmīgi.

Šeit uzskaitījām dažus būtiskākos soļus, kurus vajadzētu ievērot video publicēšanā un kas ietekmēs tava video SEO. Taču, ja tev nav laika pašam iedziļināties visos sīkumos, droši nāc pie mums – 1188 komanda Tev var palīdzēt šajā jautājumā!

Kā arī – ja Tev vēl nav sava video – arī tā nav problēma, mēs esam veidojuši virkni uzņēmumu video un noteikti varēsim atrast piemērotu risinājumu arī tavam biznesam! Droši sazinies ar mums un mēs tev visu izstāstīsim!

Tavs 1188