Kā desmit gados mainījusies parketa mode Latvijā

SIA “Parketa Nams” var lepoties ar ilggadēju pieredzi grīdu ieklāšanas, apstrādes un kopšanas jomā. Slapjās rudens sezonas pašā vidū, kopā ar uzņēmuma speciālistiem sniedzām padomus kā pareizi kopt parketu, lai tas kalpotu pēc iespējas ilgāk – rakstu varat apskatīt šeit>>>

Šoreiz, izmantojot gadu gaitā gūtos novērojumus, apkopojām tendences – kā 10 gadu laikā mainījusies parketa toņu mode.

Kā stāsta salona vadītāja Rimma Trušele, pirms desmit gadiem iecienīti bijuši ļoti tumši grīdas seguma toņi. Klienti labprāt izvēlējušies koksnes krāsojumu no tumšās šokolādes toņiem līdz pat teju melnam. Rakstos aktuāla bijusi tā saucamā “krievu skuja” – tas ir parketa raksts ko vēl arvien bieži redzam skolu, kultūras namu zālēs.

Nākamais modes vilnis bija jūtams pirms 5–6 gadiem, kad par aktualitāti kļuvusi pelēkā krāsa. Pateicoties savām lieliskajām fona īpašībām uz kuras var izcelties citu krāsu košie akcenti, pelēkā krāsa bija kļuvusi par dizaineru un klientu populārāko izvēli. Pelēks bija stilīgs jebkādā tonī – sākot no gaiša, līdz pat tumšam.

Šobrīd cilvēki atkal tiecas pēc dabiskā, tādēļ visaktuālākie ir dabiski brūnie toņi – no pelēkbrūna līdz rūsganam. Bieži tiek izvēlēts ozols, tīkkoks, riekstkoks. Rakstos dominē “franču skuja”, kas no iepriekšminētās “krievu skujas” atšķiras ar slīpi zāģētajiem galiem un ievērojami lielāku dēlīšu platumu. Bieža izvēle rakstos ir arī lielie kvadrāti, gluži kā imitējot šaha dēlīti, kuru dažādība variējas faktūru dažādībā. Dabiskuma modi paspilgtina ne tikai krāsu izvēle, bet arī “plato dēļu” popularitāte.

Parketa Nams ir radošu profesionāļu komanda, kas jau 17 gadu garumā veic pilnu parketa dēļu ieklāšanas ciklu – sākot no pamatnes sagatavošanas, materiālu izvēles līdz parketa ieklāšanai, apstrādei un uzkopšanai.