Kā gudri parūpēties par drošību savā īpašumā?

Foto:Evidence Network

Mūsdienās rūpes par sava īpašuma drošību var un pat vajag uzticēt modernajām tehnoloģijām. Tas ne tikai prasīs mazāk rūpju, bet arī būs finansiāli izdevīgāk.

SIA Evidence Network Latvijas tirgū pārstāv viedo drošības sistēmu ražotāju ELDES, kas piedāvā klientiem:

-  bezvadu drošības sistēmu risinājumus apsardzei;

-  autonomos dūmu detektorus ugunsgrēka atklāšanai;

-  attālināto videonovērošanu;

-  ūdens noplūdes sensorus un sensorus iekštelpu klimata vadībai;

-   iebraukšanas barjeras vadību;

-  citus produktus attālinātai mājas inženierkomunikāciju vadībai un kontrolei.

Kā tehnoloģijas var garantēt drošību īpašumā?

Neskaitot apsardzes signalizācijas standarta funkcijas, ar ko Eldes lieliski tiek galā, SIA Evidence Network piedāvā dažus risinājumus, kuri praktiski neprasa ieguldījumus, bet noteikti spēs kvalitatīvi parūpēsies par īpašumu

1. Pieslēdzot pie ELDES apsardzes sistēmas ūdens noplūdes sensoru, iespējams noteikt, vai pagrabā, un/vai apkures katlu telpā nenotiek ūdens noplūde, sūkņa, vai sistēmas bojājuma dēļ. Ja izceļas ūdens noplūde, tad ELDES Esim 384 vadības panelis padod signālu uz pienākošo ūdens caurules vārstu, un tas aizveras, tādejādi apstādinot ūdens padevi un mazinot ūdens radītos zaudējumus. Īpaši svarīgi tas ir daudzdzīvokļu mājas augšējos stāvos, jo ūdens noplūde daudzdzīvokļu mājās augšējā stāvā var applūdināt ne tikai "vainīgā" dzīvokli, bet arī apakšējo kaimiņu dzīvokļus. Ja ir uzstādīta ELDES signalizācija, tad apsardzes panelis raida trauksmes signālus uz klienta viedtālruni, ka arī uz apsardzes pulti.

2. Katrā Eldes bezvadu detektorā ir iebūvēts temperatūras sensors. Šī funkcija jau pati par sevi ir diezgan lietderīga, jo attēlo īpašuma reālos temperatūras apstākļus. ELDES Esim 384 panelim ir iespējā piesaistīt temperatūras rādījumus, tādā veidā automatizējot māju. ELDES apsardzes sistēmai var uzdot kritērijus, ka noteiktas temperatūras sasniegšanas gadījumā, nostrādās viens no drošības sistēmas relejiem, kas ir savienots ar mājas apkures katlu vai kondicionēšanas iekārtu. Šāda veida sistēmu mijiedarbība noteikti atvieglos mājas īpašnieku no iekštelpu temperatūras regulēšanas raizēm, kā arī būtiski ļaus ietaupīt uz apkures vai kondicionēšanas izdevumiem.

Cik uzticamas ir viedās drošības sistēmas?

SIA Evidence Network speciālistu komanda ir praktiski pārliecinājusies par to, ka ELDES drošības sistēmu radio signāls bezvadu sistēmai darbojas nevainojami, tā pārklājums ir pietiekoši spēcīgs un viens ELDES drošības sistēmu vadības panelis spēj izveidot darbības pārklājumu visai trīsstāvu biroja ēkai. Pēdējie ELDES drošības sistēmas testi parādā, ka bezvadu iekārtas sasvstarpēji spēj komunicēt līdz pat 3 km atklātā apgabalā.

Labā ziņa gan tiem, kuri tikai domā un plāno ierīkot savā īpašumā signalizācijas sistēmu, gan tiem, kuriem jau ir ierīkota apsardzes signalizācija, ir tāda, ka iepriekš minētās funkcijas ir ELDES Esim 384 sistēmas daļa, nevis opcijas, kā tas ir citiem konkurentu ražotājiem. Ja cilvēkam ir vecā signalizācijas sistēma, tad to ir vienkārši nomainīt pret mūsdienīgo sistēmu, nomainot tikai vadības bloku. ELDES Esim 384 ir hibrīdā drošības sistēma, kurai iespējams pievienot vecās vai jaunās detektoru kabeļu līnijas, pieslēgt bezvadu dūmu un apsardzes detektorus, kā arī pievienot videonovērošanas kameras, un saņemt paziņojumus savā viedtelefonā.

Viedo drošības sistēmu tirgus līderis - ‘’ Pitbull ‘’

 Eldes produktu pārdošanas hīts ir ‘’Pitbull’’ . Tas ir neliels signalizācijas vadības panelis/detektors, kurš iebūvēts kustības detektorā. Tas paredzēts uzstādīšanai nelielos objektos – dzīvokļos, dārzā mājiņās, jahtās vai celtniecības konteineros u.c. vietās. Uzstādīšana ir ļoti viegla un vienkārša, kas neaizņems vairāk par 15 minūtēm.

ELDES Pitbull paneļiem ir iebūvēts WEB serveris un GSM čips. Ievietojot tajā mobilo tālruņu operatora sim karti un piezvanot SIM kartes numuram, ELDES Pitbull atbildes īsziņā atsūtīs galvenā lietotāja kodu. No īsziņas saņemšanas brīža ELDES Pitbull sistēma ir gatavības režīmā.

Ražotājs deklarē, ka visi Eldes produkti ir no sērijas DIY (do it yourself) - izdari pats, bet Eldes speciālisti noteikti rekomendē lietotājiem vērsties pie profesionāļiem, lai visas sistēmas funkcijas tiktu maksimāli izmantotas un pareizi sakonfigurētas.

Īpaši noderīgs produkts – viedais dūmu detektors

Latvijā no 2020. gada ar Ministru kabineta noteikumiem ir noteikts, ka katrā dzīvoklī, un privātmājās katrā stāvā ir jāuzstāda autonomais dūmu detektors.

Arī šajā jomā Eldes drošības sistēmu produktu klāstā ir noderīgs risinājums - dūmu detektors ar iebūvētu GSM modēmu, t.i., dūmu detektorā iebūvēts mobilais telefons, kurš trauksmes gadījumā zvanīs uz Jūsu noteikto tālruņa numuru. Šāds risinājums ir ideāli piemērots attālinātu objektu kontrolei. Papildus pie ELDES paneļa ir iespējams pieslēgt videonovērošanu, lai trauksmes gadījuma apskatītu objekta stāvokli un veikt preventīvus pasākumus.

 Vairāk par ELDES drošības sistēmas iekārtām varat uzzināt www.evidence.lv