Kā notīrīt mājas fasādi no netīrumiem, sūnām, ķērpjiem un pat grafiti?

Ak, pavasaris! Skaistais atmodas laiks, kad pēc ziemas pelēcības gribas atgriezt krāsu spozmi, ieviest kārtību visos mājas stūros un sakārtot vidi ap sevi. Šī pavasara rosība ir ne tikai vizuālam baudījumam, bet arī veselībai, jo līdz ar ziemas drūmumu tiek aizslaucīti arī putekļi, dezinficētas virsmas, nomazgāti visi kakti un apstrādāts pelējums uz sienām. Mājas iekšpuse spīd un laistās, radot patīkamo gandarījuma sajūtu un prieku. Un tad mēs izejam ārā, kur uz mums veras laikapstākļu aptraipītas, netīras sienas, sūnām un ķērpjiem apaudzis jumts, piemājas celiņi, un daudzdzīvokļu māju bieds – grafiti. Kā atgriezt ēkas ārējās fasādes vizuālo pievilcību un atbrīvoties no mikroorganismiem, kas var nodarīt kaitējumu ne tikai ēkai, bet arī cilvēka veselībai?

Efektīva mājas fasādes mazgāšana būs ar augstspiedienu

Lai atbrīvotu mājas fasādi no dubļiem, sūnām, sēnītes, rūsas pleķiem un citiem laika gaitā uzkrātiem netīrumiem, ir nepieciešami daudz un dažādi ķīmiskie līdzekļi un jāierēķina arī vairāku nedēļu ilgs darbs, jo pēc mazgāšanas virsmas būs arī jāatjauno. "Spiediens" SIA speciālisti skaidro, ka pašreiz vislielāko efektu mājas fasādes tīrīšanā uzrāda augstspiediena tīrīšana, bet nevajadzētu to veikt pašrocīgi, jo, izvēloties pārāk stipru spiedienu, nepareizu ūdens temperatūru un nepareizus tīrīšanas līdzekļus, var sabojāt mājas fasādes apmetumu un tā atjaunošanas darbi var dārgi izmaksāt. Labāk ir vērsties pie speciālistiem, kuri pēc ēkas apskates izvēlēsies efektīvāko un saudzīgāko tīrīšanas metodi. Viņiem ir arī uzkrāta zināšanu bāze par to, kā pareizi katrs no seguma veidiem atjaunojams un kāda ūdens temperatūra, līdzekļi un ūdens spiediens ir nepieciešams attiecīgajā situācijā.

Tāpat augstspiediena mazgāšanu ieteicams veikt pirms virsmas atjaunošanas darbiem, jo ar spiedienu var efektīvi notīrīt fasādes apmetumu un krāsu, kas sākusi lobīties, bet pēc mazgāšanas ir jāveic virsmas atjaunošanas darbi: krāsošana, apmetuma apstrāde un ēkas apstrāde ar anti-grafiti līdzekli. Arī to visu Tavā vietā var izdarīt nozares speciālisti.

Augstspiediena mazgāšana līdzēs arī pret grafiti

Ikviens, kuram ir nācies tīrīt grafiti, zina, ka to izdarīt ir ārkārtīgi grūti. Veikalos nopērkamie ķīmiskie līdzekļi nav gana efektīvi pret noturīgajiem mākslas darbiem, tāpēc nākas pielikt fizisku spēku un arī tad visdrīzāk tiks izberzts robs mazgāšanas sūklī nevis notīrīts grafiti, par iztērēto laiku un fasādes iespējamo sabojāšanu nemaz nerunājot. Šim darbam ir nepieciešamas īpašas tīrīšanas metodes un speciāli līdzekļi. Tāpēc darbu vislabāk ir uzticēt profesionāļiem: grafiti ne tikai tiks notīrīts ar pareizo līdzekli un pareizo strūklas spiedienu, bet pēc tam īpašums tiks apstrādāts ar aizsargpārklājumu, kas veidos anti-grafiti aizsargslāni. Ar to nākotnē būs daudz vieglāk notīrīt grafiti zīmējumus, kā arī tas veido fasādei aizsargslāni pret mitrumu, UV staru negatīvo iedarbību, putekļiem un organiskiem netīrumiem. Zemāk arī video, kā profesionāļi no SIA “Spiediens” attīra grafiti no ēku fasādes.

Regulāri mazgātas ēku fasādes ar pareiziem līdzekļiem un tehnoloģiju kalpos daudz ilgāk, turklāt ilgtermiņā izvēlēties profesionāļus šim darbam ir izdevīgāk, jo Tu ieekonomēsi uz apdares materiālu rēķina, kas būtu nepieciešami laika zoba, netīrumu un mikroorganismu apskādēto segumu atjaunošanai. Lai pieteiktu pakalpojumu vai lai uzzinātu par to vairāk, lūdzu, sazinies ar augstspiediena mazgāšanas speciālistiem SIA “Spiediens”.