Kādus remontdarbus droši veikt pašam, bet kādus labāk uzticēt profesionāļiem?

pixabay.com

Logos spīdošā pavasara saulīte un ilgais laiks, ko cilvēki šobrīd ir spiesti pavadīt mājās, tā vien aicināt aicina uzlabot savu dzīves telpu. Un kāpēc gan iecerēto remontdarbu veikšanai nolīgt strādniekus, ja lielu daļu no tiem var paveikt paša spēkiem? Tomēr ir remontdarbi, kuru veikšanai ar internetā iegūtām zināšanām un lielu apņemšanos vien būs par maz.

Remontdarbi, kurus droši var veikt saviem spēkiem

Demontāža, telpas sagatavošana remontam: Ja ir vēlēšanās mājoklī uzstādīt jaunas durvis, pārlīmēt tapetes vai ieklāt jaunu grīdas segumu, vispirms jāatbrīvojas no vecā. Un šis nu reiz ir darbiņš, kuru mierīgi var paveikt arī cilvēks, kurš ar remontdarbiem ir uz Jūs. Ja arī pašus remontdarbus nav plānots veikt patstāvīgi, telpas sagatavošana remontam ( veco tapešu noplēšana, atbrīvošanās no esošā grīdas seguma utt.) krietni palīdzēs ietaupīt remontam atvēlēto finansējumu.

Krāsošanas darbi : ja nolemts, ka nepieciešams pārkrāsot sienas, plauktus vai virtuves skapīšus, pie darba droši var ķerties arī pilnīgi iesācēji. Galvenais, kas jāņem vērā pirms krāsošanas: jānoskaidro kādai virsmai kāda krāsa ir paredzēta. Šajos jautājumos nekautrējoties var lūgt padomu konsultantiem būvmateriālu veikalos. Tāpat, pirms krāsošanas darbu uzsākšanas, jāaprēķina cik daudz krāsas nepieciešams iegādāties. Saprotams, ja tumšāku virsmu ir vēlēšanās pārkrāsot gaišākā tonī, krāsas būs nepieciešams krietni vairāk, nekā pretējā situācijā. Arī par šiem jautājumiem droši var konsultēties ar būvmateriālu veikalu speciālistiem.

Grīdas seguma ieklāšana : protams, šeit viss atkarīgs gan no iemaņām, gan izvēlētā grīdas seguma. Ja plānots ieklāt jaunu linoleju vai laminātu, apņēmīgam cilvēkam šos darbus, visdrīzāk, pilnīgi mierīgi izdosies paveikt pašam. Tomēr, ja mājoklī paredzēts ieklāt jaunu parketu vai flīzes, labāk šos darbus tomēr uzticēt profesionāļiem. Kaut vai tā iemesla dēļ, ka parkets un kvalitatīvas flīzes ir gana dārgi materiāli un neizdošanās gadījumā var būt žēl gan patērētā laika, gan materiālu.

Tapešu līmēšana : Tīri teorētiski šajā darbā nav nekā sarežģīta, tomēr labāk pie tapešu līmēšanas būtu ķerties tiem cilvēkiem, kuriem patīk un padodas akurātas lietas. Tapešu līmēšana – tas ir vienkāršs, bet tajā pašā laikā tomēr gana piņķerīgs darbiņš. Nervoziem ļaudīm un cilvēkiem, kuriem ātri viss apnīkt, tapešu līmēšana tomēr nebūs īsti piemērota nodarbe.

Špaktelēšana un slīpēšana : Pirms šo darbu uzsākšanas būtu vēlams kārtīgi aprunāties ar kādu, kurš ko līdzīgu jau ir darījis, kā arī par ļaunu nenāktu noskatīties kādu internetā atrodamu video pamācību. Un tad tikai uz priekšu!

Darbi, kuru veikšanu vajadzētu uzticēt tikai profesionāļiem:

Lai cik liela arī nebūtu apņēmība, ir darbi, kurus tomēr nekādā gadījumā nevajadzētu mēģināt paveikt pašam. Kaut vai tā iemesla dēļ, ka tas gluži vienkārši var izrādīties bīstami.

Elektrība : Elektrības vadu pārvilkšana un tamlīdzīgas lietas, tas nebūt nav vienkārši un jāatceras, ka pat mazākā kļūdiņa var izraisīt gana lielas nelaimes.

Santehnikas darbi : ja vien vienīgais plānotais darbs nav piloša krāna nomaiņa, santehnikas darbus tomēr labāk uzticēt profesionāļiem. Appludināts savs vai kaimiņu mājoklis un palikšana bez ūdens ir tikai dažas no ķibelēm, kuras var radīt neprofesionāli paveikti santehnikas darbi.

Logu maiņa – Lai arī varētu likties, ka tas taču nekas sarežģīts nav un tādā veidā var ietaupīt ‘’ kaudzi’’ naudas, logu mainīšana ir jāuztic profesionāļiem. Jauni logi maksā salīdzinoši dārgi un nepareizi ielikti tie gluži vienkārši pilnvērtīgi nepildīs sev uzticētās funkcijas.

Kur iegādāties visu remontam nepieciešamo?

Kad prātīgi izvērtēts, kādi remontdarbi būs pa spēkam, jāsāk domāt par materiālu iegādi. Šobrīd visdrošāk un arī visērtāk būvmateriālus ir iegādāties interneta veikalā. ‘’ Rīgas Būvserviss’’ saviem klientiem piedāvā iegādāties tikai augstas kvalitātes materiālus un darba rīkus, piedāvājot ne tikai ļoti draudzīgu cenu politiku, bet arī ātru piegādi visā valsts teritorijā. Būvmateriālu interneta veikalā Buvserviss.lv ir viss nepieciešamais, lai uzbūvētu māju no pamatiem līdz jumtam, veiktu iekštelpu apdari un iekārtotu piemājas dārzu.