Kas ir zemūdens medības un kāpēc ir vērts tās izmēģināt?

Zemūdens medības (Image by StockSnap from Pixabay)

Jau iepriekš noskaidrojām, ka makšķerēšana ir cilvēka veselībai ļoti noderīgs sporta veids, kas Latvijā un arī citviet pasaulē ir ļoti pieprasīts. Vēl kāds ķermenim un prātam vērtīgs sporta veids ir zemūdens medības. Kas tās ir un kāpēc ar to vajadzētu nodarboties? Lasi zemāk.

Kas ir zemūdens medības?

Zemūdens medības ir niršana zem ūdens, neizmantojot akvalangus vai citus elpošanas palīglīdzekļus. Ienirstot ūdenī, zemūdens mednieks aiztur elpu un medībām izmanto ar savu muskuļu spēku uzlādējamu harpūnšauteni. Kā ar jebkuru medījumu, arī nomedītās zivis vēlāk var celt galdā, bet bieži vien zemūdens medības var noslēgties bez loma. Kāpēc tad ar šo sporta veidu vērts nodarboties?

Zemūdens medības attīsta fizisko sagatavotību

Jebkura pelde ir fizisks ķermeņa treniņš un, jo vairāk laika zemūdens medībām tiks atlicināts, jo vairāk ķermenis tiks uztrenēts. Gluži kā peldēšanā, tajā tiek nodarbinātas visas muskuļu grupas, tāpēc tā ir lieliska alternatīva sporta zālei. Zemūdens medības notiek, aizturot elpu, tāpēc tajā tiek trenētas plaušas un pareiza elpošanas tehnika, kas ir vēl viens ieguvums veselam un fiziski spēcīgam ķermenim.

Tā ir nomierinoša meditācija

Kāpēc cilvēki nodarbojas ar makšķerēšanu, medībām vai jebkuru citu sporta veidu? Jo katrs no tiem sniedz noteiktas emocijas. Zemūdens medībās tā ir prāta un emociju atslodze ūdenī, tātad ļoti nomierinoša un reizē adrenalīna raisoša, jo notiek ikdienā neierastā vidē. Prāts tajā brīdī fokusējas tikai uz pašlaik notiekošo, aizmirstot par ikdienas darbiem, stresu un problēmām. Vasarā zemūdens medības var ilgt 3-4 stundas, bet ziemā līdz 1,5 stundām, kuru laikā zemūdens mednieks ir viens ar sevi un dabu. Medību laikā tas koncentrējas uz savām fiziskām sajūtām un zemūdens pasauli, kas paveras tā acīm.

Vēl tuvāk dabai būt nav iespējams

Ienirt zem ūdens, redzēt garām peldošās zivis, izbaudīt rāmo mieru un klusumu, vērot rāpojošos ūdens valsts iemītniekus – zemūdens medības atklāj citu pasauli, tāpēc nav brīnums, ka zemūdens mednieki par nenoķertajiem lomiem pārāk nebēdā. Viņi ir tie, kuri var izbaudīt neatkārtojamus skatus, kurus, vienreiz ieraudzījis, gribi saglabāt neskartus. Zemūdens mednieki neizbēgami kļūst par dabas draugiem un aizstāvjiem. Viņi aktīvi cīnās pret maluzvejniecību, attīra ūdenstilpni no atkritumiem un uziet nelegālus tīklus.

Šeit arī citi raksti: