Kas jāņem vērā vīriešiem, izvēloties uzvalku

Pixabay.com

Katra vīrieša dzīvē pienāk brīdis, kad nepieciešams iegādāties uzvalku. Uzzini, kas jāievēro, piemeklējot īsto uzvalku vīrietim.

  • Acu krāsa spēlē lielu lomu uzvalka krāsas izvēlē. Uzvalkam vajadzētu būt tonī, kas izcels un paspilgtinās vīrieša acis, nevis radīs drūmu skatu.
  • Ja uzvalks būs nepieciešams vasaras laikā, jāpievērš uzmanība audumam. Lina faktūra būs piemērotākā karstam laikam.
  • Uzvalka bikses jāmēra bez apaviem kājās. Bikšu garumam jābeidzas līdz ar zemi – mugurpusē bikšu skarai jāsniedzas tieši zem papēžiem.
Žaketes izvēle ir nedaudz sarežģītāka. Jāņem vērā vairāki faktori:

  1. Žakete nedrīkst būt par mazu. Ja, aiztaisot pogu, sapogājuma vietā rodas X veida iedobumi jeb rievas – žakete ir par mazu. Ja žakete ir par šauru, rokas būs apspīlētas un plecu daļā audums būs sacēlies uz augšu.
  2. Pievērs uzmanību plecu daļai! Svarīgi, lai plecu daļā žakete nav pa lielu vai pa platu, vai, kā iepriekšējā punktā minēts, audums neceļas uz augšu.
  3. Žaketes piedurknēm jābūt tieši tik garām, lai atsegtu apmēram centimetru (ne vairāk) krekla piedurknes. Ieteicams sākumā iegādāties uzvalka kreklu un tikai tad piemeklēt žaketi. Tādā veidā būsi drošs, ka žaketes piedurknes saderēs ar krekla piedurknēm.
  4. Lai noteiktu žaketes īsto garumu, izmanto četru pirkstu likumu. Saliec plaukstu dūrē, tad ar to pašu plaukstu starp sažmiegtajiem pirkstiem ievieto žaketes apakšējo malu. Pēc tam, turot žaketes malu plaukstā, iztaisno roku gar sānu. Žaketes garums ir īstais, ja malas garums beidzas tieši plaukstā. Kulakam nevajadzētu palikt tukšam bez auduma – tādā gadījumā žakete ir par īsu. Savukārt, ja kulakā paliek daudz lieka auduma – tad žakete ir par garu!
Vai zināji?

Vīrieši bieži saskaras ar problēmu, ka žakete ir par mazu, savukārt piedurkņu garums ir par garu. Ja tev tā ir gadījies – nesatraucies, tas notiek bieži! Esi pacietīgs un meklē savu īsto žaketi!

Ja žaketei ir 2 pogas, ciet taisīt var tikai augšējo pogu. Žaketes apakšējai pogai jāpaliek atvērtai!