Ko ņemt līdzi uz festivālu

pexels.com

Festivālu sezona jau sākusies! Biļetes kabatā, bet nezini, ko likt somā? Esam sagatavojuši sarakstu, ko iesakām ņemt līdzi uz festivālu katram braucējam.

Ja reiz sākām par somām, tad turpināsim par tām. Izvēlies īstās somas – ja vien neplāno nakšņot viesnīcā vai draugu dzīvoklī, esi gatavs, ka nepieciešamas vairākas somas. Sākot ar lielo somu, kur salikt apavus, pārvelkamās drēbes, higiēnas lietas, beidzot ar mazo somu, kuru nēsāsi pie sāniem ikdienā. Lai gan krāmējoties liksies, ka tik daudz mantu nevēlies ņemt līdzi un ar vienu somu būs gana – nonākot festivālā būsi priecīgs, ka esi paņēmis līdzi vairākas somas.

Rindas festivālos ir visur – arī uz dušām. Paņem līdzi sauso šampūnu un mitrās salvetes, pateicoties tām jutīsies labāk un tīrāk, kā arī izskatīsies “svaigs”. Taukainus matus cilvēki redz pa gabalu, un neviens nevēlās, lai apkārtējie ievēro, ka mati ir netīri – izmanto sauso šampūnu un problēma tiks atrisināta acu mirklī. Varbūt matiem nebūs patīkami pieskarties, taču vizuāli mati izskatīsies apjomīgi un ieveidoti.

Ja vēlies izcelties uz citu fona, iegādājies matu kosmētiku vai matus krāsojošo laku, tās būs viegli izmazgāt ar ūdeni, taču ar tām varēsi izveidot unikālu kopskatu. Vienaldzīgo nebūs!

Bez mobilajām ierīcēm mūsdienās nav iedomājama neviena ikdiena. Ņemot vērā to, cik daudz lietojam savus viedtālruņus, jārēķinās, ka baterija izlādēsies jau dienas otrajā pusē. Ir festivāli, kuros pieejami bateriju lādēšanas stendi vai teltis, taču ne vienmēr visi pagūst aizņemt vietu pie vada. Ārējā baterija jeb power bank būs tavs labākais draugs! To var pārnēsāt, tas uzlādēs vadierīci vismaz divas reizes līdz 100% un ar to var dalīties (varbūt satiksi savu izredzēto piedāvājot uzlādēt telefonu :) ) . Iespējams kādam draugam, kurš nebrauc uz festivālu mājās ir vēl viena pārnēsājamā baterija – aizņemies to! Jo vairāk, jo labāk.

Raksta sākumā runājām par somām, tagad nepieciešams saprast, kāpēc nepieciešama lielā soma. Tad nu lūk – līdzi obligāti jāņem pārvelkamās drēbes. Pirmkārt, dienas beigās tās būs sasvīdušas un netīras, tāpēc vēlēsies pārģērbties nākamajā dienā. Otrkārt, var gadīties, ka laikapstākļi nebūs draudzīgi – iespējams salīsi un drēbes būs izmirkušas, tāpēc nodrošinies ar vismaz vēl diviem drēbju komplektiem! Arī gumijas zābakiem vajadzētu atrast vietu somā, kā minējām – lietus ir neparedzams, vienu brīdi spīd saule, nākamajā – debesis nomāc mākoņu jūra un sāk ducināt pērkons. Un, protams, atrodi vietu arī lietusmētelim! Neviens nevēlas sēdēt teltī mīļākās grupas uzstāšanās laikā, vai stāvēt koncertā nekustīgi, jo rokās ir lietussargs. Visērtāk būs uzvilkt lietusmēteli un izkustēties un iztrakoties pēc sirds patikas. Visbeidzot, ņem līdzi jaciņu! Pat ja ārā ir nežēlīgs karstums – pa nakti temperatūra kritīsies, var palikt vēsi, tā noderēs kā spilvens un uz tās varēsi sēdēt uz zemes. Viens apģērba gabals, bet tik daudz pielietojumu!

Neaizmirsti par iespējamajām ķibelēm! Nodrošinies ar plāksteriem, ūdeņraža pārskābi, pretapdegumu krēmu, sauļošanās krēmu, tabletēm pret galvassāpēm un vēdergraizēm. Parasti festivālos atrodams arī medpunkts, bet vai tiešām vēlies stāvēt rindā pie ātrās palīdzības mašīnas, lai uzlīmētu plāksteri noskrāpētai kājai?

Noteikti neaizmirsti dzeramo ūdeni un uzkodas, kas nebojāsies. Festivāla teritorijā, kā arī telšu pilsētiņā ir dažādi ēdinātāji, tomēr, ja tavs mērķis nav notriekt visu naudu nedēļas nogalē, visas ēdienreizes ieturēt pie tirgotājiem nebūs prāta darbs. No veikala paņemtas uzkodas, pirmkārt, mazinās izsalkumu, otrkārt, saglabās naudu maciņā! Savukārt ūdens uzcenojums norises vietās parasti ir visaugstākais, tāpēc remdēt slāpes labāk būs ar līdzi ņemtu ūdeni!