Ļauj sadzirdēt svētkus – dzirdes aparāti kā dāvana

Vai esi ieklausījies svētku skaņās? Bērnu smiekli, atverot dāvanas, šampanieša paukšķis pirms burbulīšiem glāzē, izvēlētās fonu mūzikas ritmi un radu priecīgās čalas pie svētku galda – būt par daļu no svētkiem ir tik skaisti! Diemžēl nereti vecvecāki ar dzirdes traucējumiem svētkus pilnībā nevar izbaudīt, jo tiek izolēti no apkārt notiekošā. Tas notiek netīši un tam par vainu ir tikai viena, viegli atrisināma problēma – spēja sadzirdēt. Kāpēc dzirdes aparāti ir lieliska dāvana un kas man kā dāvinātājam jāņem vērā? Atbildes sniedza SIA "Dzirdes Sistēmas" dzirdes speciāliste, audiologopēde Dina Tanberga.

Dzirdes centrs jāapmeklē kopā ar dāvanas saņēmēju

Dzirdes aparāts katram cilvēkam ir jāpielāgo individuāli, tāpēc dāvanas saņēmējs būs jāpiesaka uz konsultāciju dzirdes centrā. Konsultācijas laikā sertificēts speciālists pārbaudīs dzirdi, izzinās, kādā vidē klients ikdienā dzīvo, noteiks piemērotāko dzirdes aparātu un izstāstīs visu par tā lietošanu.  

Dzirdes aparāti mūsdienās kļūst aizvien modernāki

Ja ikdiena pārsvarā tiek aizvadīta mājas apstākļos – klusā, mierīgā un paredzamā vidē - var izvēlēties ekonomiskāku variantu. Tas ļauj pārslēgt vairākas klausīšanās programmas un ikdienā ir viegli lietojams.

Atrodoties sabiedrībā, apmeklējot koncertus, teātri, ejot pastaigās pa automašīnu pilnajām pilsētu  ielām vai citādi uzturoties dažāda trokšņu līmeņa vietās, labāk būs izvēlēties kādu no progresīvās klases dzirdes aparātiem. Tie ir funkcionālāki, ar automātisku darbību, atpazīstot vidi – pastiprinot runu un slāpējot apkārtējo troksni, atkarībā no situācijas.  Ļaujot izbaudīt dažādas skaņas un nodrošinot labu dzirdamību gan sarunājoties divatā, gan pūlī, cilvēks nejutīsies izolēts.

Luksusa klases dzirdes aparāti ir gudri, jaudīgi, ar efektīvu un ātru automātisko darbību un bezvadu savienojamību dažādām vajadzībām. Tie sniedz perfektu dzirdamību jebkādos apstākļos un ir īpaši piemēroti visiem, arī  senioriem, kuri ceļo vai izvēlas aktīvu dzīvesveidu.

Kas vēl jāņem vērā, iegādājoties dzirdes aparātu?

Klāt noteikti būs jāpiepērk baterijas un ausu ieliktņi, ja tādi nepieciešami, lai aparāts precīzi piegulētu nēsātāja ausij un neradītu diskomfortu.

Dzirdes aparāta kalpošanas ilgums ir 5 vai 6 gadi, bet, ja klausīsiet un izpildīsiet dzirdes konsultanta ieteikumus, tas kalpos daudz ilgāk. Standarta garantija ir 2 gadi.

Bojājumu gadījumā vienmēr jāvēršas tajā iestādē, kur dzirdes aparāts iegādāts. Arī pēc garantijas beigām.

Dzirdes centrs SIA "Dzirdes Sistēmas", apmeklētāju pieņemšanas vietā vari iegādāties arī dāvanu karti.

 

Neatkarīgi, vai tie ir Ziemassvētki, Lieldienas, Jāņi, kāzas vai dzimšanas dienas – ikviens vēlas svētkus izbaudīt. Ļauj arī saviem mīļajiem būt daļai no priecīgā notikuma. Viņi patiesi to novērtēs. Garantējam!