Nolietojušās vai saplīsušas elektropreces – ko ar tām darīt?

Bieži attopamies, ka skapī vai garāžā kādā stūrītī jau noputējušas mētājās elektroiekārtas, kas vairs netiek lietotas vai nokalpojušas savu laiku. Protams, tās maisās pa kājām, bet nav kam tās atdod, turklāt nezinām – vai varam tās izmest parastajā atkritumu tvertnē, vai tomēr varam nodot pārstrādei.

“Ecollect” speciālisti norāda, ka teju katra elektroiekārta ir pārstrādājama un derīga nodošanai elektroiekārtu utilizācijas punktos. Turklāt, ir atsevišķi uzņēmumi, kuri pēc elektriskajām un elektroiekārtām ieradīsies paši ar savu auto bez maksas.

Elektroiekārtas ir visas preces, kas darbojušās ar elektrību – tai skaitā dažādi akumulatori, ģeneratori, apgaismes iekārtas, mazā un lielā sadzīves tehnika, viedtālruņi, datori, planšetes, parastie telefoni, dekoderi, pulksteņi, radio – saraksts ir ļoti garš. “Ecollect” specializējas televizoru, datoru, monitoru, planšetdatoru, mobilo telefonu, printeru, sistēmplašu, serveru skapju, rūteru un citas IT sakaru tehnikas savākšanā un utilizēšanā.

Kāpēc elektroiekārtas vajadzētu nodot pārstrādei, nevis mest sadzīves atkritumos?

Elektropreces iedalītas “bīstamo atkritumu” grupā, tāpēc tās nepieciešams atdalīt no sadzīves atkritumiem. Ņemot vērā, ka elektroiekārtas pilnībā nesadalās, tās piesārņo vidi, turklāt to sastāvā esošie metālu maisījumi var izrādīties videi kaitīgi un iznīdēt floru apkārt vietai, kurā izmesti atkritumi.

Tāpat, sadalīšanās vai rūsēšanas procesā radušies kaitīgie maisījumi var kaitēt dzīvniekiem, kuri nejauši apēd sūnu kušķīti, kas sasūcies ar veselībai bīstamo metālu sajaukumu. Pat, ja konkrētās iekārtas sakausējumos nav bīstamu vielu, dzīvnieks var apēst kādu elektroiekārtas gabaliņu un aizrīties ar to, vai sagriezt rīkli, vai ievainot citus iekšējos orgānus un iet bojā.

“Ecollect” aicina ikvienam būt atbildīgam un nepiemēslot apkārtējo vidi. Īpaši akcents tiek likts uz uzņēmumiem vai juridiskām personām, kas elektropreces nolieto vairāk nekā citi – šai grupai būtu nepieciešams sadarboties ar bīstamo atkritumu utilizācijas un savākšanas uzņēmumiem. Šāda sadarbība ne tikai uzlabos apkārtējo vidi, bet arī spodrinās atbildīgā uzņēmuma tēlu! Vairāk informācijas par elektroiekārtu utilizācijas nosacījumiem meklē ecollect.lv .