Telefona numurs senioriem, kuri jūtas vientuļi

Pixabay.com/

Fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi skar ikvienu, tomēr daļai sabiedrības šīs pārmaiņas var sagādāt lielākas grūtības. Psihoemocionālās veselības pasliktināšanās, tai skaitā trauksmes sajūta, neziņa vai bailes šajā laikā var pastiprināties īpaši senioru vidū. Tas saistāms ar to, ka tieši seniori ir sabiedrības daļa, kuru dažādu veselības problēmu dēļ slimība Covid-19 var skart vissmagāk, gan arī esošie drošības pasākumi rada lielāko sociālās izolētības risku, kas īpaši smagi var skart tieši vientuļos seniorus.

Senioru zvanu centrs strādā darba dienās no plkst.10:00 līdz 14:00.

Rīgas domes Labklājības departaments atgādina, ka Rīgā arī ārkārtas situācijas laikā nemainīgā režīmā turpina darboties Senioru zvanu centrs. Uz numuriem 20224913, 25643438 un 29438355 seniori laipni aicināti zvanīt katru darba dienu no plkst.10.00 līdz 14.00.

Brīvprātīgie sniedz emocionālo atbalstu

Uz telefona zvaniem atbild brīvprātīgie, kuri ikdienā sniedz ne vien praktisku informāciju par Rīgas pašvaldības iestāžu darbalaikiem vai šo iestāžu tālruņa numuriem, bet nereti ar savu pretimnākošo sirsnību ir būtisks emocionāls atbalsts brīžos, kad senioram nav neviena ar ko parunāt. Turklāt, lai senioriem nenāktos zvanam tērēt savus līdzekļus, viņiem tiks piedāvāta iespēja atzvanīt.

Padalies ar šo numuru, ja pazīsti kādu, kuram tas var būt noderīgi

Ņemot vērā esošās situācijas radīto risku sociālajai atsvešinātībai īpaši senioru vidū, Rīgas domes Labklājības departaments aicina dalīties ar informāciju par Senioru zvanu centru un būt atsaucīgiem īpaši gadījumos, ja savā redzeslokā ir zināms kāds, kam šī informācija varētu būt ļoti noderīga un palīdzēt emocionāli grūtā brīdī.

 

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa