Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

10 svarīgas lietas, kas jāielāgo katram skrējējam

Lai sāktu skriet, nav jāgaida nākamais pavasaris. Tiem, kuri pārāk labi nepanes vasaras tveici, vasaras beigas un rudens sākums ir īsti piemērots laiks, lai uzsāktu treniņus sev komfortablā temperatūrā un padarītu skriešanu par regulāru ieradumu. Kā skriet pareizi? Lūk, daži padomi, kas jāievēro skrienot, lai netraumētu sevi un veiktu skrējienu pareizi:

Turi galvu taisni!

Skatienam jābūt vērstam uz priekšu — skatīšanās uz pēdām radīs nevajadzīgu spriedzi kakla un plecu muskuļiem.

Iztaisno plecus!

Pleciem ir jābūt atslābinātiem, taču iztaisnotiem, lai neierobežotu elpošanu un ļautu skābeklim plūst brīvi.

Turi rokas brīvi!

Rokām nevajadzētu karāties gar sāniem pavisam slābani, taču nevajadzētu arī žņaugt dūres vai kā citādi rokas sasprindzināt. Turi rokas saliektas 90 grādu leņķī un viegli šūpo tās uz priekšu un atpakaļ, nevis uz sāniem.

Nesaliecies!

Lai neradītu lieku spiedienu uz gurniem, centies pārlieku nesaliekties ne uz priekšu, ne atpakaļ. Vislabāk skrienot ir turēties maksimāli taisni vai pavisam nedaudz saliekties uz priekšu. Šādā pozīcijā samazināsies trieciens papēžos un būs vieglāk balstīt soļus uz pēdas vidu.

Necilā ceļgalus pārāk augstu!

Liekot soli pie zemes, turi ceļgalu viegli ieliektu. Tas palīdzēs mazināt triecienu, skrienot pa cietām virsmām. Ceļiem jācilājas drīzāk virzienā uz priekšu, nevis uz augšu.

Turi gurnus vienā pozīcijā!

Skrienot nav nekādas nepieciešamības šūpot gurnus no vienas puses uz otru. Tie drīzāk jātur vienā līnijā, ar skatu uz priekšu. Turot gurnus vienā pozīcijā, mazināsi risku satraumēt muguras lejasdaļu un izvairīsies no gurnu sāpēm.

Liec vieglus soļus!

Pareiza skriešana ir viegla un klusa. Lai cik tu arī svērtu, pēdām pie zemes nevajadzētu skaļi piezemēties.

Elpo dziļi un vienmērīgi!

Ir vienalga, vai tu elpo caur muti vai degunu, elpo, kā tev ērtāk. Taču dari to dziļi un ritmiski, izvairies no ātras un seklas elpošanas.

Izvēlies piemērus apavus!

Pirms sākt treniņus, noteikti piemeklē sev ērtāko un piemērotāko skriešanas apavu modeli!

Apmeklē fizioterapeitu!

Ja neesi pārliecināts, ka tavs veselības stāvoklis ļauj skriet, aizej uz konsultāciju pie fizioterapeita! Speciālists ieteiks piemērotākos sagatavošanās vingrinājumus un sniegs nepieciešamo padomu, kā skrienot nesatraumēt sevi.

Citus padomus par to, kā skriet, skaties video!

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Saturs turpināsies pēc reklāmas