Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

5 aktivitātes ar bērniem ārā

Bērni ārā. Photo by Ashton Bingham on Unsplash

Bērni ārā. Photo by Ashton Bingham on Unsplash

Piekritīsiet, ka haosu ir daudz vieglāk pārdzīvot, kad ir plāns. Ja sāk aptrūkties ideju, ko darīt kopā ar bērniem, ieskatam piecas viegli īstenojama aktivitātes ārpus mājas, kas pilnveidos prasmes un ļaus radoši pavadīt laiku kopā, piemēram, braukt elektriskajā bērnu automašīnā un apgūt ceļa satiksmes noteikumus vai diedzēt pašam savu sīpolloku, lai rāmi un pacietīgi sekotu līdzi augiem un augšanai.

Apgūt ceļa satiksmes noteikumus

Elektromobīļa jeb elektriskās automašīnas noma var krietni atsvaidzināt ģimenes ikdienas ritmu un veiktās aktivitātes. Iesēžoties automašīnā, bērns kļūst par autovadītāju. Viņam ir jākoncentrējas, jāseko līdzi apkārt notiekošajam, jāatceras, ko nozīmē katra darbība, jānovērtē braukšanas lauks, šķēršļi un manevrēšanas iespējas. Šis ir brīdis, kad bērns vistiešākajā veidā var apzināties, kādas sekas ir viņu pieņemtajiem lēmumiem, jo vecāki gribot nevar iesēsties miniatūrajā Mercedes vai Land Rover bērnu elektromobilī. Bet tas, ko var darīt vecāki - iekārtot trasi, simulēt situācijas, kādas var gadīties uz ielas un ļaut jautrā un radošā veidā apgūt ceļu satiksmes noteikumus.

Iepazīt dabu

Pirms došanās ārpus mājās vecākiem jāsagatavo darba lapa ar lietām, kuras bērniem dabā jāsameklē – 5 dažādas formas čiekuri, 3 oļi, 2 smilgas, 3 dažādu koku lapas vai 5 puķes utml. Variācijas var būt visdažādākās un brīvi pielāgojamas mītnes vietai. Atrastās lietiņas var salikt īpašā groziņā. Izpētiet, pārrunājiet, sataustiet dažādību, novērtējiet izmērus un tekstūru. Pēc tam no atrastajiem materiāliem var sataisīt mākslas darbu, pielīmējot smalkākas detaļas pie papīra vai izveidojot mandalu jūrmalas smiltīs.

Iepazīt augus – herbārijs un pieneņu skruļļi

Groziņā lieciet puķītes, koku lapiņas, smilgas, praktiski visu, kas attiecīgajā brīdi atrodams dabā. Pārnākot mājās, dabas veltes rūpīgi jāsaliek starp biezas grāmatas lapām. Svarīgi tās nospiest pēc iespējas ātrāk, pirms augs ir sācis žūt. Ik pārdienu varat papētīt, kā augs izskatās, vai lapas nav mitras. Kad šķiet, ka augs ir sauss un kārtīgi nospiests, to var ņemt ārā un ļauties radošam lidojumam – līmēt, kārtot un bīdīt pēc sirds patikas. Pieneņu ziedēšanas laikā jautrību sagādās pieneņu skrullītis. Traukā ielej ūdeni, bet pienenes kātiņu lēnām un visā garumā (līdz ziediņam) sadala vismaz četrās daļās, liek pieneni ūdenī un skatās, cik skaisti tā skruļļojas.

Galda spēle no dabas veltēm

Ja esat galda spēļu fani, tad dodaties dabā ar mērķi atrast elementus spēles pagatavošanai, piemēram, savāktu akmentiņus, kurus paši apkrāsosiet un pēc tam uztaisīsiet dambreti, domino vai “Riču Raču”. Te galvenā uzmanība jāvelta tam, lai atrastu pēc iespējas līdzīgākus kauliņus. Varat meklēt lielākus objektus, lai, pārnākot mājās uz tiem radītu mākslas darbus. Derēs tāsis, plati akmeņi, lielāki koka gabali utml.

Mazā cilvēka mazais dārziņš

Ja vieta atļauj, tad izveidojiet īpašu dobīti bērnam, ļaujiet tur iedēstīt to, ko mazā sirsniņa visvairāk vēlas, pat arbūza sēklas. Tad ik pārdienu var iet apsekot, kas notiek – aplaistīt, izraut nezālītes. Dzīvoklī sējas darbi jāveic kastē vai “sliņķu” variants - ūdenī jāieliek sīpols un tad var vērot, kā dīgst saknes, loki. Avokado mīļi ūdenī var diedzēt avokado – uztaisot no sērkociņiem četrus balstus, kurus iesprauž avokado kauliņa sānos un liek kauliņa “ dupsi” ūdenī, bet sērkociņus pret glāzes malām. Galvenais visu laiku uzpasēt, lai trauciņā būtu ūdens. Un tad vērot brīnumu!

Visas dabas veltes meklējamas ārā, pēc to paņemšanas pasakiet mātei dabai paldies, bet azartiskās un prieku dodošās elektriskās bērnu automašīnas meklē Kidstopcars.com. Smalkāk par bērnu elektroniskajām automašīnām var uzzināt šeit.

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...