Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 lietas, par kurām mātes nepamatoti jūtas vainīgas

Māte un bērns. Foto:Kindel Media, Pexels.com

Māte un bērns. Foto:Kindel Media, Pexels.com

Mātes bezgalīgi mīl savus bērnus un vēl tiem visu to labāk. Priecājās par katru bērna sasniegumu un skumst par katru neveiksmi. Un reizēm mātes mēdz sevi šaustīt par to, ka nav gana labas un nav pietiekami rūpējušās par savu atvasi. Šad tad šie pašpārmetumi ir patiesi, tomēr ļoti bieži nepamatotā vainas sajūta ir pilnīgi lieka.

Lietas par kurām mātēm pilnīgi noteikti nevajadzētu sevi šaustīt:

1.Ja zīdaiņa vecumā nav bijusi iespēja bērnu barot ar krūti. Šobrīd Latvijas sabiedrībā valda liels krūts barošanas kults. Protams, ir labi, ja bērns saņem mātes pienu. Tomēr ir situācijas, kad sievietei nav iespējas pašai barot savu bērnu. Un par to noteikti nevajag sevi šaustīt. It īpaši, ja situāciju nav bijis iespējams mainīt. Ja bērns tika labi aprūpēts un mīlēts, barošana ar piena maisījumu nav nekāda traģēdija.

2.Mātei ir vēlme atpūsties no sava bērna. Šāda vēlme ir gluži dabiska un nav nekādas jēgas grimt pašpārmetumos par to. Arī ļoti labas un mīlošas mātes mēdz nogurt. Un arī ļoti labām un mīlošām mātēm var rasties vēlme nedaudz pabūt vienām.

3.Bērna sūtīšana uz bērnu dārzu. It īpaši, ja bērns par dārziņu nav sajūsmā. Ar šo problēmu saskaras daudzas, jo daudzas mammas. Mammām rodas sajūta, ka viņas ir ļaunas, jo izvēlējušās strādāt nevis pašas visu laiku pavadīt kopā ar bērnu. Tomēr ne vienmēr tā ir bijusi izvēle. Mammai gluži vienkārši ir jāstrādā, lai varētu nodrošināt ģimeni vai arī darbs ir nepieciešams, lai sieviete justos emocionāli komfortabli.

4.Mamma nespēj nodrošināt bērnam visu, ko tas vēlas. Diemžēl ne visi mēs varam būt turīgi cilvēki. Skaidrs, ka ikvienai mammai sāpēs sirds, ja viņa nevarēs sagādāt bērnam visu kāroto. Bet viss arī nemaz nav jāspēj sagādāt. Un arī bērnam jāsaprot, ka naudiņa kokos neaug un mamma ļoti, ļoti cenšas savās iespēju robežās sagādāt visu to labāko.

5.Šķiršanās no bērna tēva. Protams, ka vislabāk bērnam ir uzaugt pilnā ģimenē, bet tikai tādā pilnā ģimenē, kura ir harmoniska un kurā abi vecāki jūtās laimīgi. Bērns labāk dzīvos kopā ar laimīgu, bet šķīrušos mammu, nekā mammu, kura cieš un ir nelaimīga.

Interesanti:

Olga Kambala publiski kaunina mātes -dzeguzes

Kā bērnam palīdzēt iejusties bērnudārzā

Ieva Brante stāsta par bērnībā gūto rūdijumu

Māte un bērns. Foto:Kindel Media, Pexels.com

Māte un bērns. Foto:Kindel Media, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas