Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

5 pazīmes, kas liecina, ka cilvēks ir pārlieku pedantisks

Pedants. Foto:Andrea Piacquadio, Pexels.com

Pedants. Foto:Andrea Piacquadio, Pexels.com

Pedantisms ir tāda pati personības iezīme, kā pārlieku liela kautrība, slinkums, atklātība utt. Tiesa, atšķirībā no iepriekš minētajām rakstura īpašībām - pārlieku liels pedantisms ar laiku var sākt ievērojami apgrūtināt dzīvi. Psihologi zina stāstīt, ka izteikti pedantiski cilvēki biežāk kļūst agresīvi, ar dzīvi neapmierināti un nekomunikabli. Kāpēc? Jo apkārtējiem bieži vien ir grūti pieņemt pedantu uzskatus par lietu kārtību, bet pašam pedantam šī kārtība ir tik svarīga, ka viņš nespēj darīt savādāk.

Pazīmes, kas liecina par pārlieku lielu pedantismu:

1.Pārlieku liela pedanta mājās nav absolūti neviena kaut nedaudz nekārtīga stūrīša, atvilktnes vai plauktiņa. Arī tad, ja ar pedantismu apsēstajam cilvēkam ir vairāki mazi bērni un dzīvnieki – nekārtības nebūs nekad.

2. Lielāko daļu sava brīvā laika pedants pavada kārtojot, kārtojot un vēlreiz kārtojot.

3. Pārlieku lielam pedantam iet ciemos ir ļoti apgrūtinoši, jo visas citas mājas šim cilvēkam liekas ārkārtīgi netīras un nekārtīgas.

4. Pārlieku liela pedanta ģimenes locekļiem ir nemitīgas bailes mājās kaut ko nolikt nepareizi. Arī tad, ja sistēma visiem labi zināma un gadiem nemainīga.

5. Atrodoties viesnīcā pedants pats kārto un uzkopj savu numuriņu.

Kā rīkoties, ja šķiet, ka arī jūs apsēdis pašu apgrūtinošs pedantisms? Nopietni jāstrādā ar savu uzvedību. Vēlams atrast jaunu hobijus, kas aizņem laiku un domas. Ja paša spēkiem ar problēmu neizdodas tikt galā, ir vērts kaut reizi apmeklēt psihologu, kurš palīdzēs saprast, kāpēc cilvēkam pārāk liels pedantisms piemīt un kā ar to cīnīties.

Interesanti:

10 fakti, kas liecina, ka tavā mājā ir pārāk liela nekārtība

20 triki, kas ļaus mājokli iztīrīt ātrāk

Kā pareizi jātīra gaļas dēlītis


Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...