Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

7 čakras – kas tās ir, kur atrodas un kā mūs ietekmē?

7 čakras, Image by Okan Caliskan from Pixabay

7 čakras, Image by Okan Caliskan from Pixabay

Ik pa laikam dzirdam un pat lietojam vārdu “čakras”, kurš nopietni runājot, kāds jokojot. Tomēr, ko mēs par tām zinām? Ir septiņas čakras, kas ir saistītas savā starpā un ir izvietotas horizontālā veidā mugurkaula rajonā – uz tā vai priekšpusē. Čakras mūs ietekmē ikdienā.

Kas ir čakras?

Septiņas čakras, sauktas par lotosiem tiek atainotas kā ritenis jeb virpulis, caur kuru ieplūst enerģija cilvēka ķermenī. Čakras nav fiziski redzamas, bet esot tās vietas cilvēka ķermenī, kas saņemot un pārraidot enerģiju, starp Zemi un Kosmosu.

Visu septiņu čakru izvietojums ir pie mugurkaula, bet nosaukumi veidojušies no to vertikālā izvietojuma vietas.

Pamata, saknes čakra

Tā ir instinktu, zemes čakra sarkanā krāsā, bet simboliskais dzīvnieks ir vērsis. Par šīs čakras nepareizu darbību jeb tā saukto “čakras nosprostojumu” liecina viegla aizkaitināmība par nenopietnām un ikdienišķām lietām, nervozitāte par sīkumiem. Saknes jeb pamata čakra atrodas pašā mugurkaula pamatnē. Pamata čakra skaitās kā centrs eksistences fiziskai enerģijai un vairo dzīvnieciskas tieksmes un izdzīvošanas spēju, vienkāršā valodā runājot – veicina tieksmi vairoties. Saknes čakra atbild par kāju, pēdu, skeleta un resnās zarnas darbību.

Krustu, sakrālā čakra

Krustu jeb sakrālā čakra ir arī Mēness čakra, oranžā krāsā. Simboliski piesaistītais dzīvnieks krustu čakrai ir zivs, un atrodas tā nabas rajonā. Aizsprostota sakrālā čakra arī rada aizkaitināmību, kā arī dažādas slimības, kas rodas no fiziskas pārmērības. Krustu čakra atbild par baudu un labsajūtu, kontrolē reproduktīvo sistēmu, asinriti un arī urīnpūsli.

Saules pinuma čakra

Varas jeb saules čakra, kas lokalizēta saules pinumā, ir atainota dzeltenā krāsā. Tā saistīta ar uguni un to simbolizē auns. Problēmas, kas saistītas ar zarnu traktu, aknām, liesu, kuņģi, tievo zarnu un vielmaiņu, nepārvaramas apsēstības var liecināt par Saules pinuma čakras nosprostojumu. Cilvēka griba, neatkarība un pat spēks ir šīs čakras pārvaldībā.

Sirds čakra

Sirds jeb Vēju čakra ir zaļa, tās simbols ir dūja. Atrodas šī čakra krūškurvim pa vidu un savu enerģiju raida uz sirdi, plaušām, krūtīm, rokām un plaukstām. Tā ir prāta, ķermeņa un dvēseles līdzsvars un valda pār jūtām un arī mīlestību. Depresija liecina par Sirds čakras nosprostojumu.

Rīkles čakra

Zilās krāsas Rīkles čakra atbild par laiku un vietu, simbolizē to zilonis, bet elements ir skaņa. Rīkles čakra atrodas rīklē, ādamābola rajonā. Rīkles čakra valda ne tikai pār kaklu un runas orgāniem, bet arī pār pleciem un ausu kanāliem. Rīkles čakra ir līdzeklis, ar ko izsakās patiesība un saistās ar idejām, saziņu, domām un pat emocijām. Nosprostota Rīkles čakra izraisa apjukumu, pat neadekvātu un neloģisku uzvedību.

Trešās acs jeb pieres čakra

Trešās acs čakra ir zili violeta, simbolizē brīvību. Elements – gaiss, un kobra skaitās kā simboliskais dzīvnieks. Pieres čakra atrodas virs deguna, tieši pieres vidū un kontrolē garīgās funkcijas, harmoniju, pareģojošas spējas un sapņus, valda par smadzenēm, ausīm un acīm. Pieres čakras nosprostojuma dēļ var būt miega traucējumi.

Vainaga čakra

Vainaga čakra jeb Mūžības čakra galvas vidū ir violetā krāsā, savukārt tālāk no ķermeņa – balta. Vainaga čakras elements ir doma, siboliskais dzīvnieks – čūska. Mūžības čakra ir valdošā pār ķermeni, smadzenēm un arī cilvēka psihi, ar tās palīdzību persona tiek savienota ar dievišķo. Nosprostojumi Vainaga čakrās atspaidojas kā nespēja atslēgties no ārpasaules.

Lasi arī:

5 metodes, kas pasargā no “ļaunās acs”

Šausmas guļot. Vai lietuvēns jeb miega paralīze ir bīstama?

Kāpēc cilvēku var pielīdzināt svecei?

Vai ir iespējams attīstīt gaišreģa spējas?

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...