Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Ātri braukt ir jāmāk! Ko autovadītāji dara nepareizi, spiežot gāzi grīdā

Ātra braukšana, Photo by Randy Tarampi on Unsplash

Ātra braukšana, Photo by Randy Tarampi on Unsplash

Daudziem patīk brīvības un adrenalīna sajūta, ko dod ātra braukšana. Diemžēl – ātri braukt arī ir jāmāk un jāteic, ka daudzi autovadītāji, kas māk nospiest pedāli, patiesībā nepārzina pašus pamatus, kas jāņem vērā, lai atļautos braukt ātri. Kādas tad ir tipiskākās ātro autovadītāju kļūdas?

1. Nepareiza roku pozīcija. Vai esi redzējis profesionālus braucējus? Cik daudzi sacīkšu braucēji atļaujas zaudēt kontroli pār auto, stūrējot tikai ar vienu roku? Stūres rata griešana ar vienu roku vai tikai delnu ir viens no sliktākajiem ieradumiem, ko piekopj neprofesionāli “ātrie” autovadītāji. Daudziem, diemžēl, šķiet, ka šāda auto vadīšanas maniere liecina par pārliecību uz ceļa un izcilām prasmēm – sak, lai pie stūres turas tie, kas nemāk braukt. Atraujot rokas no stūres vai vadot automašīnu tikai ar vienu roku, tiek zaudēta kontrole arī par riteņiem, tādēļ, ja vēlies braukt ātri, īpaši jāpiedomā pie roku pozīcijas.

2. Pārāk skaļas mūzikas atskaņošana braukšanas laikā. Uzlikt ”uz skaļo” savu mīļāko dziesmu un tad iespiest pedāli grīdā – kas var būt labāks, vai ne? Un tomēr – izrādās, ka jo skaļāka ir mūzika, jo zemāka ir mūsu spēja koncentrēties un samazinās arī reakcijas prasme. Kāds pētījums konstatēja, ka vadītāja reakcijas spējas samazinās pat par 20% laikā, kad viņš klausās ļoti skaļi mūziku. Tāpat skaļa mūzika notušē auto dzinēja skaņas, līdz ar to – vari nepamanīt kādas būtiskas izmaiņas auto troksnī un palaist garām problēmas.

3. Nepareiza sēdēšana pie stūres. Ikvienā autoskolā māca, ka, pirms uzsāc braukt, ir jānoregulē sēdekļi, spoguļi, stūres augstums tā, lai atrastu piemērotāko pozīciju. Dažkārt sēdekļi tiek atstāti pārāk tālu atbīdīti un tas nav pareizi. Pārliecinies, ka, nospiežot pedāli, Tava kāja neiztaisnojas pilnībā, bet paliek nedaudz ieliekta. Ja kāja pilnībā jāiztaisno, piemēram, bremzējot vai gāzējot, tas nozīmē, ka sēdeklis ir pārāk tālu atvirzīts. Līdzīgi ir ar roku pozīciju. Pareiza krēsla pozīcija ļaus Tev labāk izjust ceļu un uzlabos satiksmes drošību, īpaši, ja mīli braukt ātri.

4. Neskatīšanās uz priekšu. Ja tu raugies pa stūriem, vēro ainavas vai mēģini saskatīt kādu, kas sēž aizmugurējā sēdeklī – tad zini, ka nekoncentrēšanās uz ceļu ir viens no satiksmes negadījumu cēloņiem. Reizēm pietiek vien ar pāris sekundēm, kad esi novērsies no ceļa, lai iekļūtu negadījumā. Īpaši, ja mīli braukt ātri, nevari atļauties šādas kļūdas.

5. Iebraukšana pretējā braukšanas joslā. Mēģinot apbraukt bedres vai braucot līkumos, nereti ir vēlme iebraukt pretējā braukšanas joslā. Kas attiecas uz bedru apbraukšanu – tas varētu būt pieņemami, ja pretī nenāk automašīna un tevi neviens neplāno apdzīt šai laikā. Tomēr labāk būtu izvēlēties ceļa segumam atbilstošu braukšanas ātrumu, lai vari palikt savā joslā. Taču, runājot par līkumu izņemšanu “pa iekšējo malu”, tad šo paradumu nu gan vajadzētu atmest, īpaši, ja ceļš aiz līkuma nav pārredzams. Ja tiešām nespēj savākt auto, izņemot līkumu, un noturēt to savā joslā – tad, iepsējams, ka izvēlētais braukšanas ātrums īsti nav piemērots konkrētajai vietai vai tavām braukšanas prasmēm. Nespēlē krievu ruleti ar savu un citu satiksmes dalībnieku dzīvībām un turies savā braukšanas joslā!

6. Auto palaišana brīvgaitā. Ātri braucot, automašīnai ir jābūt pilnībā kontrolētai – tas nozīmē, ka tiek izmantots gāzes pedālis vai autopilots, bet nekādā gadījumā nelaid automašīnu brīvgaitā, jo tādā gadījumā ievērojami mazinās balanss un var zust kontrole pār auto

7. Nepareizais laiks un vieta ātrai braukšanai. Ja mīli uzspiest stingrāk uz pedāļa, izvēlies pareizo laiku un vietu. Viena no tipiskākajām autovadītāju kļūdām – demonstrēt savas ātrās braukšanas prasmes, piemēram, pilsētā, kur ir dzīva satiksme. Dažs mēģina vēl uzdriftot, kas ir pavisam nepieņemami, ja tas notiek uz ceļa, kur ir arī citi satiksmes dalībnieki. Šādām izklaidēm un braukšanas prasmju demonstrēšanai ieteicams izvēlēties speciālus laukumus vai trases. Ja tev tiešām liekas, ka citi autovadītāji brauc pārāk lēnu un tas tevi kaitina – apdomā, vai nevajag celties agrāk un doties uz darbu, pirms ielas vēl ir pārpildītas ar automašīnām un cilvēkiem. Tad varēsi droši braukt ar maksimālo atļauto ātrumu, neviena netraucēts.

Izlasi arī šo:

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...