Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Dabīgais linolejs - nākotnes grīdas segums

Dabīgais linolejs, attēls no SIA "KĀGO"

Dabīgais linolejs, attēls no SIA "KĀGO"

Lai gan ikdienā daudzi cilvēki ar vārdu “linolejs” apzīmē visu veidu ruļļu grīdas segumus, tai skaitā arī sintētiskos PVC segumus, dabīgais linolejs patiesībā ir pavisam cits materiāls. Ja meklējat grīdas segumu, kas vienlaikus būtu gan estētisks, gan praktisks, gan videi draudzīgs, dabīgais linolejs būs viena no labākajām izvēlēm. Tas ir izturīgs, viegli kopjams, piedāvā plašas dizaina iespējas un ir viens no videi draudzīgākajiem segumiem, jo tiek ražots no atjaunojamiem dabas resursiem.

Linolejs vēsturē un mūsdienu interjeros

Par linoleja izgudrotāju tiek uzskatīts anglis sers Frederiks Valtons, un tā ražošana pirmo reizi tika uzsākta 19.gadsimta sešdesmitajos gados Londonas pievārtē. Izmantojot tikai dabīgās izejvielas – linsēklu eļļu, sveķus, koka un korķa miltus, kaļķakmeni, džutas audumu un dabīgās krāsvielas, tika radīts elastīgs, pietiekami ciets, izturīgs un krāsains grīdas segums. Arī mūsdienās ražotam linolejam sastāvdaļas būtiski nav mainījušās, tikai, attīstoties tehnoloģijām, ir uzlabojušās linoleja ekspluatācijas īpašības un dizains.

20.gadsimtā linolejs izmantots dažādos savā laikā aktuālos interjera stilos – historicisma, Bauhaus, franču modernisma un citos. Arī mūsdienu interjeros dabīgais linolejs savu aktualitāti nav zaudējis. Tieši otrādi – būvniecības speciālisti un dizaineri atzīst, ka tas šobrīd ir pat ļoti modē. Un tas nemaz nepārsteidz – pateicoties plašajai krāsu un dizainu izvēlei, iespējams atrast dabīgā linoleja veidu, kas iederēsies praktiski jebkurā interjerā. Linoleju var arī ļoti labi kombinēt, panākot interesantu rakstu ar dažādu krāsu toņu palīdzību.

Dabīgais linolejs – universāls, izturīgs un viegli kopjams

Kā atzīst pieredzējušie uzņēmuma “KĀGO” speciālisti, daudzi viņu klienti izvēlas dabīgo linoleju arī tā praktisko īpašību dēļ.

Dabīgo linoleju var klāt gan intensīvi noslogotās sabiedriskās telpās, sporta zālēs, gan arī privātmājās. Atsevišķās Rietumeiropas zemēs tas ir vadlīnijās noteiktais risinājums bērnudārzos un skolās. Izvēlei ir pieejami dažāda biezuma dabīgie linoleji – 2 līdz 4 mm, kur 2mm ir paredzēts vidējas noslodzes telpām, 2,5mm ļoti augstas noslodzes telpām, bet linolejs ar biezumu virs 3mm piemērots sporta nodarbību telpām vai paaugstinātu siltuma un skaņas izolācijas prasību telpām.

Ir pieejami arī speciāli strāvu vadoši risinājumi telpām, kur izvietotas augstas precizitātes elektroiekārtas, piemēram, serveru telpas, rentgena iekārtas un tamlīdzīgi. Dabīgais linolejs ir piemērots arī ieklāšanai uz apsildāmajām grīdām.

Dabīgajam linolejam ir teicamas praktiskās lietošanas īpašības – tas ir izturīgs pret bojājumiem, skrāpējumiem, neslīd un nepievelk putekļus. Kopšana ir ļoti vienkārša – linoleju regulāri mazgā ar ūdeni, kam pievienots speciāli tam paredzēts līdzeklis.

Praktiski padomi dabīgā linoleja ieklāšanā

Dabīgā linoleja ieklāšana nav sarežģīta, taču ir svarīgi ievērot pareizu ieklāšanas tehnoloģiju un vēlāk – atbilstošu un regulāru kopšanu. Viens no būtiskākajiem noteikumiem linoleja ieklāšanā ir pareizas pamatnes izveide. Tai ir jābūt ideāli gludai, jo pretējā gadījumā izspiedīsies pat sīkākie smilšu graudiņi, kas palikuši apakšā. Kad linolejs ir ieklāts, to ieteicams apstrādāt ar atbilstošu aizsargvasku. Ekspluatācijas laikā ūdenim jāpievieno nedaudz tieši linolejam paredzētā tīrīšanas līdzekļa.

Veicot materiāla patēriņa aprēķinu, jāņem vērā, ka dabīgais linolejs pārsvarā tiek ražots 2m platuma ruļļos, kas ļauj to ieklāt dažādās platībās – gan nelielās virtuvēs vai saimniecības telpās, gan plašās istabās un zālēs.

Ja esat savām telpām izvēlējušies dabīgo linoleju, droši sazinieties ar SIA “KĀGO” pieredzējušajiem grīdu segumu speciālistiem. Uzņēmums darbojas kopš 1995.gada un ir uzkrājis ievērojamu pieredzi grīdas segumu tirdzniecības, ieklāšanas, remonta, rekonstrukcijas, kā arī grīdu projektu izstrādes un konsultāciju jomā.

Uzticieties profesionāļiem, un grīda kļūs par Jūsu interjera veiksmīgāko sastāvdaļu!

Apskatiet arī paši savām acīm, kā top FORBO Marmoleum dabīgais linolejs:

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...