Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Kā iekārtot mājas kinozāli?

Mājas kinoteātris, foto - Pinterest

Mājas kinoteātris, foto - Pinterest

Laikā, kad nevaram pilnvērtīgi baudīt ekstru doties uz kino, vērts atcerēties, ka varam paši savās mājās iekārtot ērtu un baudāmu kinozāli pat vismazākajā istabā. Kā to izdarīt pareizi, lai gan ekrāns, gan skaņa sniegtu pilnvērtīgu kinozāles sajūtu skatītājam?

Kāds ir galvenais mājas kinozāles uzdevums?

Galvenais uzdevums, iekārtojot mājas kinozāli, ir lai tā spētu radīt klātbūtnes atmosfēru un ļautu skatītājam izjust daudz dzīvāk uz ekrāna notiekošo. Skatoties filmas, informāciju mēs uztveram gan vizuāli, gan audiāli, tādēļ, veidojot mājas kinozāli, vērts atcerēties, ka svarīga ir ne tika laba TV ekrāna izšķirtspēja, bet arī kvalitatīva un pareizi izvietota skaņas sistēma, jo tieši reāls un akustisks skanējums ir tas, kas rada klātesamības sajūtu.

Kā ierīkot mājas kinozāli?

Pirms mājas kinozāles iekārtošanas ir būtiski izlemt, kur tieši to vēlies iekārtot, kā arī sagatavot telpu. Bet ir pāris svarīgi, vērā ņemami faktori, kas ne tikai uzlabos Tavas personīgās mājas kinozāles skaņas kvalitāti, bet arī saudzēs kaimiņu nervus: sienām jābūt ar skaņu absorbējošu materiālu, piemēram, tapsētu korķi, bet griestus labāk neatstāt līdzenus, bet rievotus. Tas nodrošinās, ka skaņa tiks vienmērīgi izplatīta pa visu telpu. Savukārt, kino attēlu var baudīt gan uz ekrāna, gan uz projektora.

Parasti mājas kinozāles sistēma sastāv no televizora un 5 skaņas kanāliem jeb tumbām – priekšpusē centrā un sānos - pa labi un pa kreisi, kā arī aizmugurē - labā un kreisā pusē. Mājas kinozāļu akustiskajās sistēmās ietilpst arī sabvūferis, kura uzdevums skaņas sistēmā ir atskaņot zemu un dziļu basu, nodrošinot to bāzi, uz kuras tiek veidota visa pārējā skaņa. Sistēmu ar 5 tumbām labāk izvēlēties, ja vēlies patiešām reālistisku klātbūtnes efektu, kur, piemēram, reāli dzirdi, ka auto pabrauc garām no vienas puses uz otru vai Tev tieši aiz muguras. Galvenais – izkārtot pareizi tumbas.

Kompaktās Soundbar sistēmas, kuras dēvē arī par skaņas projektoriem, atskaņo reālistisku, bagātīgu skaņu mazāk kā 5 tumbās. Tie ir viegli savienojami ar televizoru vairākos veidos un komplektā nāk arī sabvūferis. Šīs sistēmas iespējams savienot arī ar mobilo telefonu, turklāt nav daudz jāpiedomā par tumbiņu izvietojumu.

Daži knifi, ko ņemt vērā, uzstādot mājas kinoteātri

  • Atceries, ka centrālais objekts mājas kinozālē būtībā ir dīvāns vai krēsls, uz kura sēdēsi Tu. Kad uzstādi skaņas sistēmu, nepārbīdi dīvānu vai krēslu.
  • Ja vien neesi no tiem, kas kinoteātrī sēž pašā aizmugurē, izvēlies lielu TV ekrānu mājas kinoteātra iekārtošanai.
  • Gaišs fons apslāpē bildi, tādēļ, lai pilnvērtīgi baudītu uz ekrāna notiekošo, telpā, kurā plāno kinoteātra ierīkojumu, izvairos no gaišiem sienas toņiem. Tas pats attiecas arī uz griestu toņa. Ja plāno telpu pārvērst par nopietnu mājas kino istabu, tad tumši pelēkas sienas un griesti ļaus baudīt vizuālo pilnvērtīgi.
  • Kino skaties ar minimālu papildus apgaismojumu vai vispār bez.
  • Nenovieto TV pārāk augstu, ja vien nevēlies iedzīvoties problēmās ar sprandu, skatoties TV izstieptu kaklu. Normālam TV augstumam jābūt acu līmenī un centrētam pret skatītāju.
  • Seko aparatūras ražotāja instrukcijām, kur aprakstīts, kur, kādos leņķos un cik augstu izvietot sistēmu, kā arī, kā pārbaudīt skaņas kvalitāti, un viss izdosies!

Lasi arī:

Lūk, kāda rīcība bojā tehniku tavās mājās!

Lūk, kāpēc nolietotās elektropreces un sadzīves tehnika obligāti jānodod pārstrādei!

Idejas lieliskam kino vakaram - 10 filmas, kas balstītas uz patiesiem notikumiem

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...