Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā neslimot un saglabāt možu garu arī rudenī un ziemā?

veselība, Photo by Gabby Orcutt on Unsplash

veselība, Photo by Gabby Orcutt on Unsplash

Tuvojoties rudens un ziemas sezonai, ir skaidrs, ka cilvēki arvien vairāk laika pavadīs slēgtās telpās, kas aktualizē arī jautājumu par gaisa kvalitāti tajās.

Mēs varbūt ikdienā to uzreiz nepamanām, bet tieši gaisa kvalitāte ir tā, kas lielā mērā atbildīga par mūsu labsajūtu, darba spējām, enerģiju un galu galā – arī veselību. Gada siltajā sezonā nodrošināt mūsu organismu ar pietiekamu svaiga gaisa daudzumu ir vienkāršāk – gan logi tiek atvērti biežāk, gan arī brīvo laiku izvēlamies pavadīt ārpus telpām. Taču gada aukstā puse šai ziņā var sagādāt nopietnus izaicinājumus.

Skābekļa nepietiekamība mazina darba spējas un apdraud veselību

Gaisa kvalitāti jeb cilvēkam labvēlīgu telpas mikroklimatu galvenokārt nosaka tādi rādītāji kā temperatūra telpā, mitrums, skābekļa un CO2 daudzums. Ziemas periodā panākt regulāru gaisa apmaiņu un šo rādītāju optimālu balansu bez papildus palīdzības ir visai sarežģīti.

Mūsu platuma grādos ziemā gan dzīvokļu, gan iestāžu un uzņēmumu telpas visbiežāk netiek pietiekami vēdinātas. Patiesībā matemātika ir vienkārša – viens cilvēks stundas laikā “patērē” vidēji 10m3 gaisa. Ja, piemēram, birojā ar 40m2 platību un griestu augstumu 3 m pastāvīgi uzturas 4 cilvēki, tad veselībai draudzīgas skābekļa un CO2 proporcijas nodrošināšanai pilnīga gaisa apmaiņa būtu jānodrošina vismaz reizi 3 stundās. Piekritīsit, ka tik apjomīga vēdināšana reti kur tiek veikta. Jo kurš gan gribētu visu dienu salt ? Vēdināšana atverot logu ir ne visai efektīva – svaigs gaiss ieplūst, bet sastāvējies gaiss no telpas netiek izvadīts. Turklāt vēdinot telpas atverot logu rada lieku trokšņu līmeni, telpās ienāk no ielas ienāk nepatīkamas smakas, putekļi un kukaiņi.

Sekas nepietiekami vēdinātām telpām ir jūtamas jau visai drīz. Ja CO2 līmeņa rādītājs telpā palielinās par 20% no normas, cilvēka organismam sāk parādīties pirmās pazīmes par skābekļa nepietiekamību. Parādās nogurums, koncentrēšanās grūtības, miegainība. Skābekļa nepietiekamībai turpinoties, parādās vēl nopietnāki draudi labsajūtai un veselībai – galvassāpes, paaugstināts pulss, bezmiegs un darba spēju zudums.

Kādēļ bērnudārznieki tik bieži slimo ?

Vēl kāda labi zināma situācija, kuru, jau tuvojoties rudenim, ar bažām gaida teju visi mazu bērnu vecāki – došanās uz pirmsskolas izglītības iestādi visai drīz noved pie atvases saaukstēšanās, slimības lapas un visām ar to saistītām ķibelēm. Arī te vismaz daļa problēmas cēloņu slēpjas dārziņa telpu mikroklimatā. Lai nodrošinātu pietiekamu skābekļa daudzumu, telpas tiek pamatīgi izvēdinātas, kamēr bērni atrodas ārā vai citās aktivitātēs. Taču iedomāsimies, kas notiek, kad aktīvā darbībā sasvīdušie ķipari nonāk vēsā telpā ? Uz klepu, iesnām un arī nopietnākām saslimšanām ilgi nebūs jāgaida.

Gan bērnu, gan pieaugušo veselībai un labsajūtai daudz labvēlīgāka ir situācija, kad gaisa apmaiņa telpā norit nevis “lēcienveidīgi”, bet gan plūdeni un vienmērīgi. Vai mūsu ziemas apstākļos vispār ir iespējams to nodrošināt, pie tam nezaudējot optimālo telpas temperatūru un citus mikroklimata parametrus ?

Risinājums ir – gaisa rekuperācijas iekārtas!

Pēc unikālas, patentētas tehnoloģijas ražotie PRANA gaisa rekuperatori ir vienkārši ierīkojamas ventilācijas ierīces, kas nodrošina efektīvu gaisa apmaiņu privātmājā, dzīvoklī, iestādē vai biroju ēkā, tādējādi novēršot ne tikai bezgaisu, bet arī mitrumu, pelējumu un svīstošus logus.

Lai uzstādītu PRANA ventilācijas ierīci, nav nepieciešami ilgi, dārgi un komplicēti būvdarbi. Ir jāizveido urbums ārsienā un jāpieslēdz elektrības padeve, un tas viss ir paveicams ne ilgāk kā 2 stundās.

Šāda ventilācija neradīs siltuma zudumus arī pie zemas āra temperatūras īpašā siltuma apmaiņas principa dēļ - siltais gaiss no iekštelpām tiek efektīvi izmantots, lai sasildītu vēso ieplūdes gaisu ziemā, un pilnīgi pretēji vasarā. Ventilācijas efektivitāte ir līdz 91%.

PRANA ventilācijas sistēmai ir augsta energoefektivitāte – A+ pēc ES noteiktajiem standartiem. Arī iekārtas apkope nebūs nepieciešama bieži – tikai reizi divos gados.

Izklausās lieliski, vai ne ? Ja šis unikālais telpu ventilācijas risinājums ir izraisījis jūsu interesi, droši piesakieties bezmaksas konsultācijai pie PRANA oficiālā pārstāvja Latvijā SIA “TREAD-LINE” zinošajiem un atsaucīgajiem speciālistiem!

veselība, Photo by Gabby Orcutt on Unsplash

veselība, Photo by Gabby Orcutt on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas