Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Kā pasargāt māju no pavasara plūdiem?

Plūdi, Image by anvel from Pixabay

Plūdi, Image by anvel from Pixabay

Kad pavasarī pēc kārtīgas ziemas uznāk silts laiks, daudzās Latvijas vietās veidojas plūdi, kūstot gan sniegam, gan ledum. Diemžēl, tie mēdz nopludināt arī daudzus īpašumus, sevišķi ūdenstilpņu tuvumā. Kā pasargāt savu māju no plūdiem?

Pārzini situāciju!

Ja tev īpašums jau ir vairākus gadus, tad Tu noteikti būsi pats pamanījis, vai tas mēdz applūst vai nē palu laikā, kā arī stipru lietusgāžu, vētras laikā. Bet, ja esi jauns īpašuma saimnieks vai māju vēl grasies tik iegādāties, ir iespējams uzzināt vai attiecīgais īpašums atrodas vietā, kas mēdz applūst. To var izdarīt Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā.

Apdrošini īpašumu

Noteikti apdrošini īpašumu, bet iepriekš izvērtē apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus un nosacījumus par to, kādos gadījumos tiek segti plūdu radītie zaudējumi. Ņem vērā, ka apdrošināšanas izmaksas parasti ir augstākas īpašumiem, kas atrodas applūšanas riska teritorijā.

Apseko māju un novērs vājās vietas

Noteikti novērtē savas ēkas stāvokli, vai tajā viss kārtībā ar hidroizolāciju, jāpārbauda, vai nav kāda plaisas un citi bojājumi, caur kurām varētu ieplūst ūdens. Pat caurs jumts var nopludināt māju spēcīgās lietusgāzēs.

Laicīgi nodrošinies ar pretplūdu aizsardzību

Ja māja atrodas teritorijā, kas ir applūšanas riska zonā, tad ap to var izveidot mākslīgo barjeru – smilšu kalnu. Pašā mājas būvniecībā, arī, veicot iekšējos remontdarbus nedrīkst žēlot izmaksas hidroizturīgiem materiāliem.

Pret plūdiem parasti izmanto smilšu maisus, biezas plēves gadījumos, ja ūdens jau ir bīstami tuvu mājai. Tādēļ, ja ēka mēdz regulāri applūst, esi nodrošināts ar tiem.

Sargā ne tikai savu īpašumu, bet arī sevi un tuviniekus!

Neaizmirsti, ka manta ir tikai manta, lai cik sāpīgi nebūtu materiālie zaudējumi. Ja jūti reālu plūdu apdraudējumu sev, mājiniekiem un mājdzīvniekiem, nekavējies uz zvani drošības dienestiem! Ja nepieciešams – evakuējies!

Lasi arī:

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...