Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Kā sunim tīrīt zobus?

Suņa zobi, Photo by Yoav Hornung on Unsplash

Suņa zobi, Photo by Yoav Hornung on Unsplash

Ikdienā rūpējoties par suņa veselību, bieži aizmirstam par suņu mutes dobuma higiēnu. Tomēr tā ir tikpat būtiska kā cilvēkam! Jau trīs gadu vecumā suņiem nereti ir periodontīts, kura pirmā pazīme ir slikta elpa, bet neārstēts periodontīts var novest līdz suņu zobu izkrišanai, kā arī dažādām infekcijām, žokļu bojājumiem un pat var būt par iemeslu sirds, aknu un nieru slimībām. Lai tā nenotiktu, sunim jātīra zobi!

Suņu zobu tīrīšana mājas apstākļos

Arī mājas apstākļos suņa saimnieks var tīrīt sunim zobus. Tam gan suns ir jāradina no mazotnes, lai dzīvnieks šo procesu neuztvertu agresīvi. Veterinārajās aptiekās ir iegādājami speciāli suņu zobu kopšanas līdzekļi, sākot no suņiem piemērotām zobu pastām, īpašām zobu birstēm, līdz pat speciālām salvetēm, ar kurām tīra suņa zobus.

Suņu zobu kārumi

Lielisks veids, kā uzlabot suņu zobu veselību, sākot jau no kucēnu dienām, ir dot viņiem kārumus, kas vienlaicīgi arī darbojas kā zobu tīrītāji. Tos košļājot, noņemas zobu aplikums, un šādos kārumos nereti ir sastāvdaļas, kas arī uzlabo suņa elpu. Tie ir ar dažādām garšām, dažādās formās un cietības pakāpēs. Kārumus var iegādāties gan veterinārajās aptiekās, gan zooveikalos.

Košļājamās rotaļlietas

Zooveikalos ir pieejamas speciālas košļājamās rotaļlietas, kas izgatavotas no izturīgas gumijas vai neilona. Arī ar šo rotaļlietu košļāšanu, tiek samazināts zobu aplikums.

Arī sunim jāapmeklē zobārsts!

Neskatoties uz to, cik ļoti centies uzturēt sava suņa zobu mutes dobuma veselību kārtībā arī mājās, regulāri dzīvnieks jāved tīrīt zobus pie profesionāla. Vismaz reizi gadā tam būtu jāapmeklē suņa zobārsts vai veterinārārsts, kas iztīrīs suņa zobus profesionālā veidā un veiks zobu higiēnu, kā arī ārstēšanu, ja tas būs nepieciešams!

Lasi arī:

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...