Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā tikt vaļā no sēnēm pagalmā?

Sēnes dārzā, Image by Hans Braxmeier from Pixabay

Sēnes dārzā, Image by Hans Braxmeier from Pixabay

Sēnes dārzā nav nekāds brīnums, Citi ir priecīgi pat par suņu sēnēm, savukārt citi nevar samierināties pat ar ēdamajām rudens sēnēm, kas pārņem rūpīgi iekārtoto mauriņu. Vai no sēnēm dārzā un pagalmā atbrīvoties un kā no tām tikt vaļā, ir katra paša ziņā. Bet lūk, daži ieteikumi.

Kāpēc dārzā aug sēnes?

Sēnes aug tur, kur ir iedzīvojies sēņu micēlijs, kas ir milzīgs organisms, kas stiepjas pat 60 cm zem zemes. Savukārt pats micēlijs barojas no koksnes atliekām. Pietam, tam tīk skāba augsnes vide, līdz ar to nav nekāds brīnums, ja ābolu vai plūmju dārzā zem kokiem ar laiku sāk augt sēnes.

Sēnes mēdz tikt ievazātas arī ar augsni, piemēram, ar kūdru, kas satur micēliju un koksnes daļiņas daļiņas. Tāpat sēnes var iemājot, ja netālu atrodas mežs, jo micēlijs spēj izplesties ļoti lielos attālumos, un ja tas saskata labvēlīgu vidi Tavā dārzā, tas noteikti tur iedzīvosies. Pēc laika varēsi par sēnēm priecāties savā dārzā vai tieši otrādāk – meklēt iespējas, kā no tām atbrīvoties, ja nespēsi sadzīvot.

Lai sēnes augtu, tām nepieciešams mitrums un gaiss augsnē, tieši tāpēc rūpīgi koptos zālienos arī tās mēdz iedzīvoties, jo saskata sev labvēlīgus apstākļus.

Kā tikt vaļā no sēnēm dārzā?

Ja ļoti vēlies atbrīvoties no sēnēm pagalmā, tad mums Tev ir labas un sliktas ziņas. Ir iespējams ar tām cīnīties, radot pretējus apstākļus sēņu labvēlīgai videi, tomēr tas nebūs uz visu laiku. Tā kā micēlijs atrodas dziļi augsnē, tiklīdz tam būs labvēlīga vide, lai “izdzītu” sēni virspusē, sēnes atkal augs. Bet mēģināts nav zaudēts, vismaz uz laiku:

  • Sēnes ļoti ātri aug, to zina ikviens sēņotājs. Un kad sēne ir izaugusi un nobriedusi pietiekami labi, tā izdala sporas, kā rezultātā sēnes vairojas un no sporām aug jauns micēlijs. Šo etapu var ierobežot, ja regulāri pļausi zāli, kopā ar jaunajām, vēl nenobriedušajām sēnēm. Sporu izplatību iespējams ierobežot arī mehāniski salasot vēl pavisam jaunas sēnes.
  • Tā kā sēnēm patīk mitrums, tad to augšanu var mēģināt ierobežot arī ar sausuma režīmu. Rēķinies gan, ka mitrums tīk arī Tavam zālājam un citiem augiem. Ja Vēlies piekopt sausuma metodi, tad jāseko līdzi, lai zāliens neizkalst.
  • Tu vari izmantot savā labā faktu, ka sēnes aug viegli skābā vidē. Tas nozīmē, ka, padarot to sārmaināku, vari radīt sēņu augšanai nepatīkamus, nelabvēlīgus apstākļus. Pieredzējuši dārznieki mēdz izmantot kaļķi sēņu ierobežošanai.
  • Ja vēlies izmantot vieglākas un ātrāks metodes, tad vari izmantot veikalos iegādājamos fungicīdus. Tomēr arī šeit nākas sarūgtināt – pēc pieredzes tiem ir īslaicīgs efekts, turklāt ķīmija ir un paliek ķīmija, kas ir īpaši noteicošs faktors šādu vielu izmantošanai, ja Tavā sētā mēdz dzīvoties mājas mīluļi un mazi bērni.

Lasi arī:

Sēnes dārzā, Image by Hans Braxmeier from Pixabay

Sēnes dārzā, Image by Hans Braxmeier from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas