Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Kādu informāciju izpētīt pirms lietota auto iegādes?

Lietota automašīna, Photo by Robert Haverly on Unsplash

Mēdz teikt, ka auto īpašnieks ir laimīgs divas reizes – kad tikko ir iegādājies savu auto un tad, kad to izdevies veiksmīgi pārdot. Lai šis teiciens neizrādītos balta patiesība, kopā ar Automeistars.lv dalāmies ar praktiskiem padomiem, kas ļaus iegādātā auto sniegtās ekstras izbaudīt visu tā lietošanas laiku.

Kādu auto marku izvēlēties?

Katram auto pircējam būtu rūpīgi jāizvērtē, kādu automašīnu viņš vēlētos un kāds ir pieejamais budžets. Iespēja, ko ieteicams izmantot - ja draugu, paziņu vai kolēģu vidū ir kāds, kuram ir šīs markas modelis, būtu lietderīgi uzklausīt šo cilvēku rekomendācijas vai konstruktīvu kritiku. Noteikti der paturēt prātā, ka jebkuram modelim ir pieejamas arī citas alternatīvas un būtu vēlams izvērtēt vairākus variantus, līdz izvēlēties atbilstošāko.

Cik auto izmaksās ekspluatācijā?

Meklējot lietotu automašīnu, būtu vērts paturēt prātā, ka auto laika gaitā prasīs arī ieguldījumus un veidosies uzturēšanas izmaksas. Tādēļ ir jārīkojas apdomīgi, neizvēloties dārgāko variantu un pietaupot līdzekļus potenciālo remontdarbu izmaksām.

Katram auto modelim ir savi plusi un mīnusi, detaļas un mezgli, kas mēdz nolietoties ātrāk un ir jāmaina. Aprakstus par lietotiem auto un informāciju par to, cik tie izmaksā ekspluatācijā, iespējams apskatīt interneta vietnē whatcar.lv. Šajā mājaslapā atrodami lietotu automobiļu testi, lietošanas izmaksas un ekspertu viedokļi.

Sameklē visu internetā pieejamo informāciju par izraudzīto automobili

Mūsdienās pieejama ļoti plaša informācija, kas ļauj izvērtēt potenciālo auto un pieņemt saprātīgu lēmumu. E.csdd.lv atrodamie dati mūsdienas ļoti ērti ļauj piekļūt tehniskās apskates un nobraukuma datiem CSDD datu bāzē. Šī datubāze gan pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem. Ja nav vēlēšanas speciāli reģistrēties, iespējams izmantot arī vienoto pieteikšanos caur portālu latvija.lv. Dati apskatāmi, ievadot automašīnas valsts reģistrācijas numurzīmi vai VIN kodu. Vietnē atrodama informācija par pirmo reģistrāciju Latvijā, tehniskie dati, tehniskās apskates dati utt.

Ļoti noderīgi dati atrodami arī vietnē Ltab.lv Arī šajā mājaslapā iespējams pierakstīties, izmantojot vienoto pieteikšanos caur portālu latvija.lv. Piesakoties, var piekļūt dažādām datu bāzēm. Šajā gadījumā noderēs sadaļa “Transportlīdzekļa zaudējumu dati”. Ierakstot valsts reģistrācijas numuru, iespējams apskatīt ceļu satiksmes negadījumus, kuros ir bijis iesaistīts konkrētais transportlīdzeklis. Datu bāzē redzams, cik lielu kompensāciju ir nācies izmaksāt apdrošinātājiem. Pateicoties šai informācijai iespējams noteikt, kāda apmēra zaudējumi transportlīdzeklim ir radušies negadījuma rezultātā.

Kad esi gatavs jau pirkt

Lai gan šķiet, ka noskatītais auto ir perfekts, nesteidzies ar auto iegādi. Apdomā vēlreiz, noteikti izbrauc ar noskatīto mašīnu testa braucienā. Brauciena laikā nogriez mūziku, ieklausies, vai braucot tas negrab, neklab, neveido neparastas skaņas, kas varētu norādīt uz tehniskiem trūkumiem. Prātīgs lēmums būtu auto arī apskatīt kādā uzticamā autoservisā, lai noteiktu iespējamos trūkumus. Arī, ja tādi ir konstatēti, nevajadzētu uzreiz atmest cerības par šī auto iegādi, šādā gadījumā rekomendējam runāt par auto cenas samazinājumu remontdarbu izmaksu apmērā.

Konsultācijas ar speciālistiem

Ja pašam lēmumu par to, kādu auto iegādāties neizdodas pieņemt, ir vērts konsultēties ar profesionāļiem.

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...