Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc zobu implanta ielikšanu nevajadzētu atstāt uz vēlāku laiku?

Pixabay.com/

Pixabay.com/

Vai esi pamanījis, ka maza problēma var pārtapt par daudz lielāku, ja netiek risināta laicīgi? Tieši tā notiek ar zaudēto zobu un zobu implantāciju, skaidro zobu speciālisti no zobārstniecības “Valis”. Nereti cilvēks, zaudējot 1 vai 2 zobus, atliek implantāciju uz vēlāku laiku, pārliecinot sevi, ka “vēl jau nav tik traki”, “tagad man īsti nav laika, ko atvēlēt zobārsta apmeklējumam”, “tas ir pārāk dārgi, sakrāšu naudu un tad jau aiziešu”, utt. Bet ir vairāki būtiski iemesli, kāpēc implanta ielikšanas procedūru noteikti nevajadzētu atlikt.

Kaulaudi var sākt atrofēties

Zobi ir paredzēti košļāšanai, bet, tā kā šis process nenotiek, līdzīgi, kā ar citiem muskuļiem, kauls pakāpeniski atrofējas. Kaulaudu deformācija pēc zoba izkrišanas notiek ļoti ātri: 3 mēnešu laikā var sākt parādīties pirmās pazīmes, bet jau pēc gada tas ir izteikti pamanāms. Ja kaulaudu atrofilija ir sākusies (vai, nedod Dievs, ielaista), brīdī, kad tomēr gribēsi ielikt zobu implantu, kauls var būt pārāk novājināts vai kaulaudu šai procedūrai var vienkārši nepietikt. Tad būs jāsāk plānot kaula plastikas operācija, kas paredzēta bojātā kaula atjaunošanai un ir gana dārga procedūra, kas aizņem ilgu laiku.

Rodas nepareizs sakodiens, kas rada virkni citu zobu problēmu

Kad izkrīt zobs, tam blakus un pretim esošie zobi sāk virzīties iztrūkstošā zoba vietā, aizpildot radušos tukšumu: augšējais var augt uz leju un otrādi, sānu zobi iekrīt iztrūkstošā zoba vietā. Rezultātā veidojas nepareizs sakodiens, kas noved pie dažādām problēmām: veidojas smaganu kabatas, parādās sakņu kariess, notiek deformācija zobu saistaudos, utt. Šīs problēmas var samilzt līdz pat zobu zaudēšanai.

Jo ilgāk atliksi, jo vairāk tas var izmaksāt

Pirms zobu implanta ievietošanas ir jāveic mutes dobuma veselības stāvokļa pārbaudes. Ja zobārsts to laikā secinās, ka kariess vai citas smaganu saslimšanas neļauj veikt zoba implanta ievietošanu, būs jāveic papildus ārstēšana, kas arī var aizņemt kādu laiciņu. Sasummējot jau tā atlikto laiku implanta ielikšanai ar laiku, kas, iespējams, būs vajadzīgs žokļa sagatavošanai šai procedūrai, zobu implanta ielikšana var būs grūtāka, kas var rezultēties arī izmaksās.

Vai mūždien aizņemtam un jau tā ikdienas problēmu skartam cilvēkam ir nepieciešamas šādas papildus problēmas? Vai labāk uzreiz atrisināt šo jautājumu, saglabājot veselus blakus zobus un vienlaikus arī ieekonomējot? Ļaujam izvēlēties katram pašam.

Ja pēc raksta izlasīšanas tev ir radušies jautājumi par zobu implantoloģiju, droši sazinies ar zobārstniecības “Valis” speciālistiem, uzdodot savu jautājumu valis.lv mājas lapā vai zvanot uz kādu no klīnikām:

  • Brīvības iela 167, Rīga – tel. 29480944
  • Valdeķu iela 25, Rīga – tel. 29427198
  • Talejas iela 1, Rīga – tel. 25454242

Pixabay.com/

Pixabay.com/

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Saturs turpināsies pēc reklāmas